Motorine zam bu gece geliyor! Benzine de zam var mı?

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 5 Ocak 2018 | Cuma 14:18

Araç sahiplerini yakından ilgilendiren açıklama Petrol Ürünleri İşverenler Sendikası’ndan (PÜİK) geldi. Motorine bu gece yarısından itibaren zam geliyor. Peki, motorin zammı kaç TL? 5-6 Ocak itibariyle benzin fiyatları ne kadar olacak? Benzin zammı da gelecek mi? İşte, detaylar…

Motorin zammı bu gece fiyatlara yansıyacak. Araç sahiplerini üzecek açıklamayı yapan PÜİK, motorin fiyatlarının bu geceden itibaren 7-9 kuruş aralığında zamlanacağını belirtti. Peki, önümüzdeki günlerde benzin zammı görünüyor mu? Benzin fiyatlarında herhangi bir değişiklik olacak mı? İşte, 5-6 Ocak tarihi itibariyle motorin fiyatlarına yansıyacak olan zam oranları ve motorin fiyatları…

Motori̇ne 7-9 kuruş zam geli̇yor

Petrol Ürünleri İşverenler Sendikası (PÜİS) tarafından yapılan motorin zammı açıklamasında, “06 Ocak 2018 tarihinden geçerli olmak üzere motorin grubunda 7-9 kuruş fiyat artışı beklenmektedir. 05-08 Ocak 2018 tarihlerinde benzin grubunda fiyat değişikliği beklenmemektedir.” denildi.

Motori̇n fi̇yatı 5.13 li̇raya çıkacak

Zamlı fiyatların ardından İstanbul’da motorinin ortalama litre fiyatı 5.13 liraya çıkacak. Benzinin litresi ise 5.57 TL seviyesinde bulunuyor. Böylece benzin ile motorin arasındaki fiyat farkı 44 kuruşa inecek.

PÜİK’in açıklamasına göre, önümüzdeki günlerde herhangi bir benzin zammı görünmüyor. En son benzin zammı 14 Aralık günü 8-9 kuruş civarında olarak fiyatlara yansımıştı.

Gizlenecek yazı,link veya diğer şeyleri buraya yazın.
Anahtar Kelime: , ,

Yorum Yazın

UYARI: Hakaret içeren ve imla kurallarına dikkat edilmeden yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.