Muhalifler en az 7 köyü daha rejim koalisyonundan geri aldı

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 13 Ocak 2018 | Cumartesi 12:14

Tahriru’ş Şam Heyeti’ne (HTŞ) bağlı muhalif grupların İdlib güney kırsalında en az 7 köyü daha Rusya-İran destekli rejim koalisyonundan geri aldığı bildirildi. Tahriru’ş Şam Heyeti’ne (HTŞ) bağlı muhalif grupların İdlib güney kırsalında en az 7 köyü daha Rusya-İran destekli rejim koalisyonundan geri aldığı bildirildi.
Bölge kaynaklarından edinilen bilgilere göre, İdlib’in güneydoğu kırsalında Rusya ve İran destekli gruplar ile Suriyeli muhalifler arasında şiddetli çatışmalar yaşanıyor. Bölgeden aktarılan son haberlere göre, muhalifler rejim koalisyonu karşısında büyük bir ilerleme katetti.
Muhalifler tarafından dün bölgede başlatılan ikinci saldırı dalgasında, İdlib’in güney kırsalındaki en az 7 köyün daha rejim güçlerinden geri alındığı bildirildi.
Öte yandan HTŞ grubunun İdlib güneydoğu kırsalında rejim güçlerinin ana savunma hatlarından birisine yönelik dün akşam saatlerinde gerçekleştirilen bomba yüklü araç saldırısında, Rusya ve İran tarafından desteklenen rejim güçlerinden çok sayıda kişinin öldüğü ve yaralandığı aktarıldı.
Muhaliflerin bölgedeki karşı saldırıları devam ederken, birçok köy ve beldenin rejime bağlı güçlerden geri alınması için hazırlıkların devam ettiği bilgisi kaydedildi.
Kaynak: Mepa News

Gizlenecek yazı,link veya diğer şeyleri buraya yazın.

Yorum Yazın

UYARI: Hakaret içeren ve imla kurallarına dikkat edilmeden yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.