Muhalifler rejimin Doğu Guta’daki büyük saldırısını geri püskürttü

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 26 Eylül 2017 | Salı 03:36

Rejim güçleri ve müttefikleri tarafından Doğu Guta’da başlatılan saldırı girişimi bölgedeki muhalif gruplar tarafından geri püskürtüldü. Rejim güçleri ve müttefikleri tarafından Doğu Guta’da başlatılan saldırı girişimi bölgedeki muhalif gruplar tarafından geri püskürtüldü.
Suriye’nin başkenti Şam’ın Doğu Guta bölgesinde rejim güçleri ve müttefiklerine karşı mücadele eden Feylaku’r Rahman grubunun bugün yaptığı açıklamaya göre, rejim güçlerinin Doğu Guta bölgesinde başlattığı geniş çaplı saldırı girişimi geri püskürtüldü.

4 koldan başlatılan geniş çaplı bir saldırı

Rejim güçleri ve müttefiklerinin başkent Şam’ın muhaliflerin kontrolünde bulunan son bölgesi olan Cobar mahallesi ile Doğu Guta bölgesindeki Ayn Terma beldesini kapsayan saldırının 4 koldan geliştiğini aktaran muhalif kaynaklar, yaşanan çatışmalar sonrasında rejim güçlerinin saldırının geri püskürtüldüğünü açıkladı.

Bölge yoğun top atışlarıyla hedef alınıyor

Saldırı öncesinde rejime bağlı güçlerin bölgeyi yoğun bir şekilde fil füzeleri ve havan toplarıyla hedef aldığını ifade eden muhalif kaynaklar, rejimin saldırı girişiminin geri püskürtülmesinin ardından bölgenin halen ağır silahlarla hedef alınmakta olduğunu belirtiyor.
Başkent Şam’ın “çatışmasızlık bölgeleri” içinde yer alan Doğu Guta bölgesi 5 yılı aşkın bir süredir kuşatma altında bulunuyor. Rusya, Türkiye ve İran gözetiminde bölgede ilan edilen “ateşkese” rağmen rejim güçleri bölgeyi havadan ve karadan hedef almayı sürdürüyor.
Doğu Guta bölgesinde yaklaşık 400 bin sivilin yaşamakta olduğu tahmin ediliyor.

Doğu Guta bölgesinde son durum:

Fetih Medya
Yeşil: Muhalifler, Kırmızı: Rejim güçleri ve müttefikleri
Kaynak: Mepa News


İktibas: Mepanews

Gizlenecek yazı,link veya diğer şeyleri buraya yazın.

Yorum Yazın

UYARI: Hakaret içeren ve imla kurallarına dikkat edilmeden yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.