Muhaysini öldü mü?

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 15 Ağustos 2019 | Perşembe 21:36

Suriye sahasının tanınmış simalarından biri olan Abdullah Muhaysini’nin öldürüldüğü yönünde haberler sosyal medyada yayılmaya başladı.

Muhaysini’ye ait resmi sosyal medya hesaplarından yapılan açıklamalarda,”Muhaysini afiyet üzeredir. Öldüğüne dair ses kaydı ise yalan ve koca karı söylentisinden ibarettir” ifadeleri kullanıldı.

Aktivistler, bu tür haberlerin Muhalif savaşçıların ve sivillerin morallerinin bozulması için Esed medyası tarafından bilinçli olarak verildiğini belirtti. İdlib, Hama ve Lazkiye’de Rejim ve destekçilerinin ağır darbe aldığını, onlara moral olması için sahte haber peşine düştüklerini söyledi.

Abdullah el-Muhaysini kimdir?

Evli ve 3 çocuk babası olan Abdullah Muhaysini  30 Ekim 1987 yılında Suudi Arabistan’ın Kasıym -Bureyde doğdu . Bureyde’de ilkokul 4 sınıfa kadar öğrenim gördü daha sonra Ailesi ile Mekkeye taşındı ve İlkokulu orda bitirdi. Orta ve lise öğrenimini Mekke Haremi Şerifin enstitüsünde tamamladı. Liseyi % 96 gibi yüksek bir puan ile bitirdi.

Daha sonra Um el kura Üniversitesinde İslam Şeriati alanında öğrenim gördü. Yüksek lisans 4/3.80 gibi yüksek bir derece ve birincilik ile bitirdi. Master’ı Riyad ta İmam Bin Muhammed Bin Suud İslami Üniversitesinde  karşılaştırmalı hukuk üzerinde öğrenim yaptı. Karşılaştırmalı hukukta doktorasını aldı. Tezininin konusu “İslamda savaş mültecilerinin ahkam fıkhı”dır.

Kaynak: Fetih Medya

Gizlenecek yazı,link veya diğer şeyleri buraya yazın.

Yorum Yazın

UYARI: Hakaret içeren ve imla kurallarına dikkat edilmeden yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.