Nablus’ta dün akşam yaşanan çatışmalarda Filistinli bir genç şehit oldu

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 7 Şubat 2018 | Çarşamba 23:57

İşgal güçlerinin baskın düzenlediği ​Nablus’ta dün akşam yaşanan çatışmalarda Filistinli bir genç şehit oldu

Nablus’ta bir apartmana baskın düzenleyen işgal güçleriyle Filistinliler arasında dün akşam (6 Şubat Salı) yaşanan çatışmalarda bir kişi şehit olurken 69 kişi de yaralandı.

Baskın ve çatışmalar sırasında işgal güçlerinin dokuz kişiyi de gözaltına aldığı kaydedildi.

Filistin Enformasyon Merkezi muhabirinin bildirdiğine göre, işgal güçleri Nablus’a düzenlediği ani baskını şiddetli çatışmaların ardından yaklaşık üç saat sonra sona erdirdi.

Filistin Sağlık Bakanlığı, işgal güçleriyle çatışmalarda yaralanan bir kişinin Nablus’taki En-Necah Hastanesi’nde şehit olduğunu açıkladı.

Açıklamada, yaralılardan ikisinin durumunun ağır olduğu, birine işgal ordusuna ait askeri cipin kasıtlı olarak çarptığı belirtildi.

 

Fetih Medya

En-Necah Hastanesi’nden bir kaynak, Filistin Enformasyon Merkezi muhabirine yaptığı açıklamada, şehit gencin Nablus’un doğusundaki Irak Et-Tayeh bölgesi sakinlerinden Halid Velid Tayeh olduğunu söyledi.

Filistin Kızılayı konuyla ilgili yaptığı açıklamada, Nablus kentindeki çatışmalarda yaralanan 69 kişiden 12’sinin gerçek mermiyle ve 17’sinin plastik mermiyle yaralandığını, 40 kişinin de işgal askerlerinin attığı bombalardan çıkan yoğun gazdan etkilendiğini bildirdi.

Yerel kaynaklar, baskın düzenlenen binada işgal güçlerinin Ariel Yahudi Yerleşkesi yakınlarındaki bıçaklama eylemini gerçekleştirdiğine inandığı Abdülkerim Asi’nin ikamet ettiğini ifade etti.

Kaynak: Fiem

Gizlenecek yazı,link veya diğer şeyleri buraya yazın.

Yorum Yazın

UYARI: Hakaret içeren ve imla kurallarına dikkat edilmeden yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.