Nezzal: Bahreyn çalıştayı Yüzyılın Anlaşması’nın başarısızlığını ilan etti

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 5 Temmuz 2019 | Cuma 23:44

Yalova’da yüzlerce gence konferans veren Nezzal: Bahreyn çalıştayı Yüzyılın Anlaşması’nın başarısızlığını ilan etti.

İslami Direniş Hareketi (Hamas)’ın Filistin dışındaki Başkan Yardımcısı Muhammed Nezzal, Filistinlilerin boykotunun Bahreyn Çalıştayı’nı gayri meşru hale getirdiğini belirterek, çalıştayın Yüzyılın Anlaşması’nın siyasi ayağının başarısız olduğunu ilan ettiğini söyledi.

Nezzal, dün (4 Perşembe) Yalova’da çeşitli ülkelerden gelen yüzlerce gence “Filistin davasının bugünü ve geleceği” konulu bir konferans verdi.

Konuşmasının başında ABD Başkanı Donald Trump yönetiminde görevli birçok yetkilinin Siyonist işgal rejimi yanlısı olduğuna dikkat çeken Nezzal, söz konusu yetkililerin başında Kushner, Greenblatt ve Friedman’ın geldiğini bildirdi.

“Bu grup Netanyahu’nun sağında duruyor. Tarihi, coğrafyayı ve siyaseti bilmiyor” diyen Nezzal, Yüzyılın Anlaşması’nın Filistinlilerin, Arap ve İslam ülkelerinin muhalefetiyle karşılaştığını, bu nedenle Kushner’in alelacele ekonomik çalıştay düzenlediğini belirtti.

Bahreyn Çalıştayı’nı damatsız düğüne benzeten Nezzal, planın siyasi başarısızlığının ekonomik çalıştayla örtülmek istendiğini ifade etti.

Nezzal, Filistin halkının kesin ve kararlı bir tavır ortaya koyarak “Filistin satılık değil” dediğini belirtti.

Filistin davasının haklı bir dava olduğuna inandıklarını kaydeden Nezzal, nehirden denize tüm Filistin topraklarının sadece Filistin halkına ait olduğunu vurguladı.

Kaynak: Filistin Enformasyon Merkezi

Yorum Yazın

UYARI: Hakaret içeren ve imla kurallarına dikkat edilmeden yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.