Nükleer gerilimi sürüyor! Pakistan’dan cevap

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 18 Ağustos 2019 | Pazar 15:30

Hindistan Savunma Bakanı’nın ülkenin nükleer politikasında değişime gidilebileceğini açıklamasının ardından Pakistan Başbakanı Imran Khan açıklamalarda bulundu. Pakistan Silahlı Kuvvetleri Sözcüsü General Gaffur ise Keşmir’in bir nükleer çatışma noktası olabileceğini söyledi ve ekledi; “Pakistan güçleri uzun vadeli bir mücadeleye hazır.”

Hindistan Savunma Bakanı ülkenin 1998 yılında nükleer bir güç haline gelmesinden bu yana ülkenin nükleer silahlara ilişkin politikasının ilk kez değişebileceğini belirtti.

Pakistan Başbakanı Imran Khan, sosyal medyada yaptığı açıklamada, “Tehdit aynı zamanda Hindistan’daki azınlıklarının üzerinden Pakistan’a da yayılıyor. Birisi basitçe Google’a sorarsa RSS-BJP ile Nazi ideolojisi, etnik temizlik ve soykırım ideolojisi arasındaki bağlantıyı anlayabilir” dedi.

Khan açıklamasına, “Zaten Hintli Müslümanlar toplama kampları ve vatandaşlık iptali ihtimalleri ile karşı karşıya. Dünya, RSS’nin öfkeyle dolaştığını, nefret ve soykırım doktrinini durdurmak için şimdi harekete geçmediği sürece bunun toplum içinde yayılacağını not almalıdır” sözleri ile devam etti.

Hindistan Savunma Bakanı’nın ülkenin nükleer politikasında değişime gidilebileceğini açıklaması ile ilgili konuşan Khan, “Dünya faşist, ırkçı Modi hükümeti kontrolündeki Hindistan’ın nükleer cephaneliğinin emniyeti ve güvenliğini ciddi olarak düşünmelidir. Bu sadece bölgeyi değil dünyayı da etkileyen bir konudur” dedi.

Pakistan Silahlı Kuvvetleri Sözcüsü General Gaffur, Pakistan ve Hindistan arasındaki gerginliğe neden olan tartışmalı Keşmir topraklarının nükleer bir çatışma noktası olabileceğini söyledi. Gaffur açıklamasında, ”Pakistan silahlı kuvvetleri uzun vadeli bir mücadeleye ve karşılık vermeye hazır” ifadelerini kullandı.

KAYNAK: HABER7 / DIŞ HABERLER SERVİSİ

Gizlenecek yazı,link veya diğer şeyleri buraya yazın.

Yorum Yazın

UYARI: Hakaret içeren ve imla kurallarına dikkat edilmeden yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.