OCHA: İsrail iki haftada Filistinlilerin 27 evini yıktı veya gasp etti

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 7 Temmuz 2019 | Pazar 10:10

Aynı süre içinde 494 Filistinli de işgal güçlerinin mermileriyle yaralandı OCHA: İsrail iki haftada Filistinlilerin 27 evini yıktı veya gasp etti.

BM İnsani Yardım Koordinasyon Ofisi (OCHA), İsrail işgal yönetiminin son iki hafta içinde Batı Yaka’nın C kategorisine giren bölgelerinde ve işgal altındaki Kudüs’te Filistinlilere ait 27 binayı inşaat ruhsatları olmadığı gerekçesiyle yıktığını ve gasp ettiğini duyurdu. Filistinlilerin buralarda işgal yönetiminden inşaat ruhsatı almaları ise tamamen imkansız.

OCHA’nın 18 Haziran – 1 Temmuz arasındaki süreci kapsayan Sivillerin Korunması raporunda söz konusu yıkım işlemlerinin, 35’i çocuk olmak üzere 52 Filistinlinin evinden sürgün edilmesine neden olduğuna dikkat çekildi. Yıkım işlemlerinden ayrıca 5074 başka Filistinli zarar gördü.

Raporda belirtilen süre içinde 494 Filistinlinin de işgal güçlerinin attığı mermilerle yaralandığı dile getirildi. Rapora göre bunların çoğunluğunu Gazze bölgesinde Büyük Dönüş Yürüyüşü gösterilerine katılanlar oluşturuyor.

İşgal güçleri Gazze’de Filistinlilere Büyük Dönüş Yürüyüşü olayları dışında da muhtelif zamanlarda saldırılarda bulundu ve deniz tarafında da balıkçıları sıkıştırdı.

Raporun ele aldığı dönemde işgal güçleri Kudüs’ün İseviyye beldesinde 21 yaşında bir Filistinli genci gerçek mermiyle öldürdü. 27 Haziran’da öldürülen bu gencin cenazesi 1 Temmuz tarihine kadar işgalciler tarafından ailesine teslim edilmedi.

Rapora göre belirtilen süre içinde Batı Yaka bölgesinde gösterilerde ve çatışmalarda 168 kişi işgal güçlerinin saldırılarıyla yaralandı ve bunların 6’sı çocuk.

Kaynak: Filistin Enformasyon Merkezi

Gizlenecek yazı,link veya diğer şeyleri buraya yazın.

Yorum Yazın

UYARI: Hakaret içeren ve imla kurallarına dikkat edilmeden yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.