Onlarca Yahudi yerleşimci Mescid-i Aksa’ya baskın düzenledi

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 27 Haziran 2019 | Perşembe 18:24

İşgal güçlerinin yoğun güvenlik önlemleri altındaOnlarca Yahudi yerleşimci Mescid-i Aksa’ya baskın düzenledi.

Yahudi yerleşimciler bu sabah (27 Haziran Perşembe) işgal güçlerinin yoğun güvenlik önlemleri altında El-Mağaribe Kapısı’ndan girerek Mescid-i Aksa’ya baskın düzenledi.

Kudüs’teki İslami Vakıflar Dairesi, bu sabah 311 İsraillinin gruplar halinde Mescid-i Aksa’ya baskın düzenlediğini açıkladı.

İslami Vakıflar Dairesi, 194 Yahudi yerleşimci ile 60 polisin El-Kıbli, Es-Sahra ve El-Mervani musallasına baskın düzenlediğini söyledi.

12 Yahudi yerleşimcinin İslami Müze’ye baskın düzenlediği ve Mescid-i Aksa’ya düzenlenen baskına 45 Yahudi din okulu öğrencisinin katıldığı belirtildi.

Kaynaklar, işgal güçlerinin baskına katılan Yahudi yerleşimcileri korumak için Mescid-i Aksa’nın avlusunu adeta askeri kışlaya çevirdiğini söyledi.

Mescid-i Aksa’yı Yahudiler ve Müslümanlar arasında zaman ve mekan bakımından ikiye bölme planları yapan işgal yönetimi, oldubitti yaparak bu planlarını hayata geçirebileceği zemini hazırlamaları için Yahudi yerleşimcileri Mescid-i Aksa’ya baskın düzenlemeye teşvik ediyor.

İşgal güçlerinin himayesinde Mescid-i Aksa’ya giren Yahudi yerleşimciler, bir süre avluda dolaştıktan sonra Es-Silsile Kapısı’ndan çıkıyor.

İşgal polisi Yahudi yerleşimcilerin Mescid-i Aksa’ya baskın düzenlemesine öğleden önce ve sonra olmak üzere iki ayrı zaman diliminde izin verirken, Yahudi yerleşimciler baskınlar için daha çok cemaatin az olduğu sabah saatlerini tercih ediyor.

Kaynak: Filistin Enformasyon Merkezi

Yorum Yazın

UYARI: Hakaret içeren ve imla kurallarına dikkat edilmeden yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.