Onlarca Yahudi yerleşimci Mescid-i Aksa’ya baskın düzenledi

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 8 Ağustos 2019 | Perşembe 20:57

İşgal güçlerinin yoğun güvenlik önlemleri altında Onlarca Yahudi yerleşimci Mescid-i Aksa’ya baskın düzenledi.

Onlarca Yahudi yerleşimci bu sabah (8 Ağustos Perşembe) işgal güçlerinin yoğun güvenlik önlemleri altında gruplar halinde El-Mağaribe Kapısı’ndan girerek Mescid-i Aksa’ya baskın düzenledi.
Bu arada, fanatik Yahudi cemaatlerinden oluşan sözde “Heykel Örgütleri Birliği”, işgal rejimi başbakanına çağrıda bulunarak, “Heykel’in Harabı” yıldönümüne denk geldiği için Kurban Bayramı’nın ilk günü Mescid-i Aksa’nın kapatılması çağrısında bulundu.
İşgal güçlerinin baskın boyunca Yahudi yerleşimcileri koruduğu, Kubbetu’s-Sahra ve El-Kıble Mescidi’nin karşısına özel kuvvet askerleri yerleştirdiği, Filistinlileri Yahudi yerleşimcilerden uzaklaştırdığı belirtildi.
Kudüs’teki İslami Vakıflar Dairesi, işgal güçlerinin Filistinlilerin Mescid-i Aksa’ya girişlerine kısıtlama getirdiğini ve Mescid-i Aksa’ya giden yollarda barikatlar kurduğunu açıkladı.
İslami Vakıflar Dairesi basın ve halkla ilişkiler sorumlusu Firas Ed-Dibs, bu sabah 268 Yahudi yerleşimcinin Mescid-i Aksa’ya baskın düzenlediğini söyledi.
Yahudi yerleşimcilerin baskın sırasında Mescid-i Aksa’nın avlusunda Yahudi rehberlerden sözde heykel hakkında bilgi aldığı ve yerleşimcilerden bazılarının Kubbetu’s-Sahra ve Er-Rahme Kapısı karşısında ayin yaptığı ifade edildi.
Yahudi yerleşimcilerin baskının bitiminde Es-Silsile Kapısı’ndan çıktıkları ve onlarca yerleşimcinin Mescid-i Aksa’nın kapıları dışında ve özellikle de El-Kettanin Kapısı önünde ayin yaptığı bildirildi.

Kaynak: Filistin Enformasyon Merkezi

Gizlenecek yazı,link veya diğer şeyleri buraya yazın.

Yorum Yazın

UYARI: Hakaret içeren ve imla kurallarına dikkat edilmeden yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.