Onlarca Yahudi yerleşimci Sebastia beldesine baskın düzenledi

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 5 Temmuz 2019 | Cuma 23:39

İşgal güçlerinin yoğun güvenlik önlemleri altında Onlarca Yahudi yerleşimci Sebastia beldesine baskın düzenledi.

Onlarca Yahudi yerleşimci bu sabah (5 Temmuz Cuma) Nablus’un kuzeyinde yer alan Sebastia beldesindeki tarihi bölgeye baskın düzenledi.

Sebastia Belediye Başkanı Muhammed Azim, onlarca Yahudi yerleşimcinin işgal güçleri himayesinde beldedeki tarihi bölgeye baskın düzenlediğini açıkladı.

Azim, işgal güçlerinin tarihi bölgeyi belde sakinlerine kapattığını ve Filistinlilerin bölgeye ulaşmalarına izin vermediğini bildirdi.

Yahudi yerleşimcilerin beldenin tarihi bölgesinde ayin yapmak için sık sık Sebastia’ya baskın düzenledikleri ifade edildi.

Nablus’un kuzeyindeki Sebastia beldesi önemli tarihi eserlerin bulunduğu bir bölgede yer alıyor ve arkeologların ilgisini çekiyor.

İşgalciler bölgede kökenlerinin olduğunu ve üç bin yıl öncesine dayandığını öne sürerken, tarihi gerçekler bölgede o tarihten daha eski dönemlerden itibaren Kenanilerin yaşadığını ve dört bin yıl öncesinde bölgede uygarlıklarını kurduklarını, Kenaniler’den sonra bölgeye Romalıların ve Osmanlıların yerleştiğini söylüyor.

Sebastia beldesinde birçok tarihi eser yer alırken bölge sakinleri Filistin Yönetimi’ni bölgeye gerekli ilgiyi göstermemekle suçluyor.

Kaynak: Filistin Enformasyon Merkezi

Gizlenecek yazı,link veya diğer şeyleri buraya yazın.

Yorum Yazın

UYARI: Hakaret içeren ve imla kurallarına dikkat edilmeden yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.