Pakistan Ordusuna Pusu Kuran TTP, Polis Memuruna Suikastın Görüntülerini Yayınladı

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 18 Ocak 2018 | Perşembe 10:59

 

Afganistan-Pakistan sınırındaki Veziristan merkezli Tahriki Taliban Pakistan TTP grubu, 8 araçlık bir Pakistan konvoyunu pusuya düşürdü. Konvoyda yer alan araçlardan 4’ünün kamyon olduğu ifade edildi.

Kuzey Veziristan’daki Spinvam bölgesinde gerçekleştirilen saldırının ardından bölgeye gönderilen 15 araçlık takviye birliklerinin de örgüt üyelerince kuşatıldığı bildirildi.

Saldırı, Pakistan askeri konvoyunun Tahriki Taliban TTP grubu üyelerinin hazır beklediği alana girmesinin ardından düzenlendi.

Pusu saldırısında 15 Pakistan askerinin öldüğü bildirilirken çok sayıda askerin de yaralandığı aktarıldı.

Öte yandan Tahriki Taliban Pakistan grubu sözcüsü Muhammed Horasani tarafından yapılan resmi açıklamada polis memuru Nasir Ahmed’e yönelik Kuetta kentinde düzenlenen suikast saldırısının sorumluluğu örgüt tarafından üstlenildi.

Muhammed Horasani ‘kafir güvenlik güçlerini İslam karşıtı faaliyetlerine son vermeleri ve İslam’a dönmeleri için bir kez daha uyarıyoruz yoksa acı veren sonlarına ve ebedi cezaya hazır olsunlar’ şeklinde konuştu.

Tahriki Taliban Pakistan Grubu, İslam karşıtı faaliyetlerde bulunduğunu belirttiği polis memuru Şakir Ahmed’e yönelik suikast görüntülerini yayınladı.

Saldırı Karaçi’de gerçekleştirildi.


Kaynak: Asyanın Sesi / Sorumluluk kaynağa aittir.

Gizlenecek yazı,link veya diğer şeyleri buraya yazın.

Yorum Yazın

UYARI: Hakaret içeren ve imla kurallarına dikkat edilmeden yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.