Pentagon ile imzalar atıldı! 405 milyon dolarlık dev anlaşma

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 7 Ağustos 2019 | Çarşamba 23:43

ABD’li Lockheed Martin firması ile Pentagon, büyük çaplı roket motorlarının tasarım, geliştirme, üretim ve entegrasyon faaliyetleriyle ilgili olarak 405.7 milyon dolarlık bir sözleşme imzaladı.

ABD’li Lockheed Martin firması ile Pentagon arasında 405.7 milyon dolarlık bir sözleşme imzalandı. Sözleşmede firma, büyük çaplı roket motorlarının tasarım, geliştirme, üretim ve entegrasyon faaliyetleri yürütecek.

Söz konusu anlaşma kapsamında yapılacak olan çalışmalar, Orta Menzilli Konvansiyonel Hızlı Saldırı Silah Sisteminin (Intermediate Range Conventional Prompt Strike Weapon System) uçuş testleriyle ilgili ekipman tedarikini içermekte. Çalışmaların, Ocak 2024’e kadar tamamlanması planlanmakta.

Fetih Medya

Ve Rusya ile ABD dünyayı sarsan açıklamayı yaptı: INF artık bitti

ANLAŞMANIN ZAMANLAMASI DİKKAT ÇEKTİ

Prompt Global Strike (PGS), ABD Ordusunun dünyanın herhangi bir yerine 1 saat içerisinde hava saldırısı yapmasını sağlayacak bir sistem geliştirmek için yapılan bir askeri çabadır. Bu anlaşmanın, ABD’nin INF (Orta Menzilli Nükleer Kuvvetler) Antlaşmasından hemen sonra imzalanması son derece dikkat çekti.

Gizlenecek yazı,link veya diğer şeyleri buraya yazın.

Yorum Yazın

UYARI: Hakaret içeren ve imla kurallarına dikkat edilmeden yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.