PKK işçilere saldırdı: 2 ölü 3 yaralı

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 7 Eylül 2017 | Perşembe 15:41

Hakkari’nin Yüksekova ilçesine enerji hattını çeken işçilere PKK tarafından yapılan saldırıda 2 işçi hayatını kaybetti. Biri ağır 3 işçi yaralandı.

Hakkari’nin Yüksekova ilçesine bağlı Çobanpınar bölgesindeki askeri üs bölgeye götürülen enerji nakil hattında çalışırken PKK’liler tarafından ateş açılması sonucu 2 işçi hayatını kaybetti, biri ağır 3 işçi de yaralandı. Hayatını kaybeden 2 elektrik teknikerinin Hakkari merkez ve Yüksekova nüfuslarına kayıtlı olduğu bildirildi.

Saldırıda hayatını kaybedenlerin elektrik teknikerleri 2 çocuk babası olduğu Hazım Şahin (35) ve 3 çocuk babası Sabri Özdel (40) olduğu bildirildi.

Saldırıda ağır yaralanan bir çocuk babası Elektrik Mühendisi Fendi Yüzgeç’in Ankara’ya sevk edileceği ifade edildi. Diğer iki yaralının ise Ferdi Karatay ve Mustafa Kaya olduğu ve VEDAŞ bünyesindeki taşeron firmanın çalışanları olduğu öğrenildi.

Valilikten yapılan açıklamada, “06 Eylül 2017 günü İlimiz Yüksekova İlçesi Onbaşılar Köyü Mülki sınırları içerisinde bulunan Çobanpınar Piyade Hudut Karakoluna bağlı Dolavere Tepe Üs Bölgesinde çalışma yapan VEDAŞ işçilerine ait araca yönelik olarak bölücü terör örgütü mensuplarınca yapılan saldırı sonucu 2 kişi hayatını kaybetmiş, 2 kişi ağır şekilde, bir kişi ise hafif şekilde yaralanmıştır.” denildi.

Açıklamada, bölgeye taarruz helikopteri sevk edildiği, konu ile ilgili adli tahkikat devam ettiği belirtildi. (İLKHA)

Fetih Medya

Gizlenecek yazı,link veya diğer şeyleri buraya yazın.

Yorum Yazın

UYARI: Hakaret içeren ve imla kurallarına dikkat edilmeden yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.