PKK’lılar saldırdı! Tunceli-Pülümür yolu kapandı

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 23 Eylül 2017 | Cumartesi 23:01

Tunceli’de araç yakan teröristler yüzünden Tunceli-Pülümür karayolu ulaşıma kapandı.

PKK’lılar saldırdı! Tunceli-Pülümür yolu kapandı

Tunceli- Erzincan karayolunun 17’nci kilometresinde bulunan Uzuntarla Köyü yakınlarında yolu kesen PKK’lı teröristler, durdurdukları bir TIR’ı, sürücüsünü indirdikten sonra yolu kapatacak şekilde çevirerek ateşe verdi.
Öğle saatlerinde Tunceli-Erzincan karayolunun 17’nci kilometresinde bulunan Uzuntarla Köyü yakınlarında silahlı bir grup PKK’lı terörist, yoldan geçen TIR’ı durdurdu. Sürücüsünü indirdikleri TIR’ı karayolunu trafiğe kapatacak biçimde park eden teröristler, daha sonra TIR’ı ateşe verdikten sonra ormanlık alana kaçtı. Araç sürüsünün durumu haber vermesi üzerine Tunceli-Erzincan karayolu çift yönlü olarak trafiğe kapatıldı.

TIR’ın ateşe verildiği bölgede hava destekli operasyon başlatılırken, jandarma özel harekat timleri bölgede mayın ve tuzaklanmış patlayıcı araması yapmaya başladı. Askerlerin geçiş güzergahına patlayıcı tuzaklanmış olabileceği ihtimali üzerine jandarma ekipleri arazide kontrol yapıyor. Bölgeye insansız hava araçları sevkedilirken, kaçan PKK’lı teröristlerin etkisiz hale getirilmesi için başlatılan operasyon sürdürülüyor.

Fetih Medya

 

Gizlenecek yazı,link veya diğer şeyleri buraya yazın.

Yorum Yazın

UYARI: Hakaret içeren ve imla kurallarına dikkat edilmeden yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.