Recep Baltacı’nın yeni duruşmasında “tutuklu yargılanmasına devam” kararı çıktı

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 20 Aralık 2016 | Salı 14:34

Yaklaşık 9 aydır tutuklu yargılanan Siraç Vakfı hocası Recep Baltacı’nın bu sabahki duruşmasından da tutuklu yargılanmasına devam kararı çıktı.

Beşi tutuklu üçü denetimli serbestlikle devam eden yargılamada 3 Müslüman için daha tahliye kararı verildi. Böylece tutuklu yargılanan sadece Recep Baltacı ve diğer Müslüman mağdur kaldı.

Davanın yeni duruşması ise 14 Şubat’a ertelendi.

Adana Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Adana’da çeşitli derneklerde ilmi çalışmalar yapan ve mültecilere yönelik insani yardım çalışmalarında bulunan çok sayıda Müslümanın evine Nisan 2016’da baskın yapmıştı. Medyaya “El Nusra Operasyonu” olarak verilen operasyonda Adana’da insani yardım çalışmaları ve ilmi sohbetler yapan Siraç Vakfı’nın hocası ve üyeleri gözaltına alınmıştı.

Adana Emniyet’inin yayınladığı “suç” unsuru olan ev baskınında ele geçirilen malzemeler ise operasyonun 28 Şubat zamanını aratmadığını gösterdi. 11 Müslümanın evinde bulunan bir adet ruhsatlı pompalı av tüfeği, 5 bilgisayar, 3 adet bandrollü yasal olarak satılan kitap suç unsuru olarak sergilendi. Dahası İslami hediyelik eşya olarak satılan 3 adet yeşil tevhid yazılı şapka ve hediyelik İslami tshirtler de suç unsuru olarak görülüp teşhir edildi.

Fetih Medya

Emniyet’in son zamanlarda DAEŞ’a muhalif Müslüman grupları gözaltına alırken “Nusra operasyonu” demesi dikkat çekiyor. Suriye’de Esed rejimine ve DAEŞ’a karşı savaşan Muhalif gruplardan sadece El Nusra Cephesi Türkiye’de terör örgütü olarak görülüyor. Bu  nedenle çeşitli vakıf ve derneklerde Suriye’de mazlum halkı savunan Müslümanlar gözaltına alınırken “Nusra operasyonu” etiketi kullanılıyor. Bununla birlikte El Nusra Cephesi Suriye’de kendini feshettiğinden dolayı böyle bir örgüt şu an bulunmuyor.

Hazırlayan: Selahaddin Dağıstan

Fetih Medya – Özel Haber

Gizlenecek yazı,link veya diğer şeyleri buraya yazın.

Yorum Yazın

UYARI: Hakaret içeren ve imla kurallarına dikkat edilmeden yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.