Rejim güçleri Deyr ez Zor’da kırıma mı uğradı: 640 ölü ve yaralı

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 8 Eylül 2017 | Cuma 21:30

DAEŞ’e bağlı yayın organlarının aktardığı rakamlara göre rejim güçleri ve yabancı Şii milisler Deyr ez Zor saldırısında ağır kayıp verdi. DAEŞ’e bağlı yayın organlarının aktardığı rakamlara göre rejim güçleri ve yabancı Şii milisler Deyr ez Zor saldırısında ağır kayıp verdi.

“640 ölü ve yaralı”

Örgüte bağlı olarak yayın yapan haftalık Al Naba gazetesinin aktardığı rakamlara göre, rejim güçleri ve yabancı Şii milisler ile DAEŞ arasında son 1 ayda Deyr ez Zor bölgesi çevresinde yaşanan çatışmalarda rejime bağlı güçlerden 640 kişi öldü ve yaralandı.

“9 canlı bomba saldırısı”

DAEŞ’in haftalık olarak servis edilen Al Naba gazetesinin aktardığı rakamlara göre, bir ay içinde kent çevresinde yaşanan çatışmalarda rejim güçlerini hedef alan 9 canlı bomba saldırısı düzenlendi.
Örgüte bağlı gazetenin aktardığına göre, yaşanan çatışmalarda bir ay içinde rejim güçleri ve yabancı Şii milislere ait 86 askeri araç tahrip edildi.
Rejim güçleri ve yabancı Şii milisler Rusya’nın sağladığı yoğun hava desteği altında Mart ayından bu yana Hama kenti doğusundaki Tedmur ilçesini kontrol altına aldıktan sonra Suriye’nin doğusundaki Deyr ez Zor kentine doğru ilerleyişe geçmişti.
Geçtiğimiz günlerde Deyr ez Zor kentine ulaşan ve DAEŞ’in 3 yıldan fazla bir süredir devam ettirdiği kuşatmayı kıran rejim güçleri ve yabancı Şii milisler, kentte DAEŞ’in kuşatma dairesinde bulunan 137’inci tümenle buluşmuştu.
Kuşatmanın kırılmasının ardından rejim güçlerinin Deyr ez Zor kentini DAEŞ’ten geri almaya yönelik başlatacağı yeni operasyon için bölgeye askeri araç ve mühimmat sevkiyatı devam ediyor.
Rusya’nın sağladığı hava desteğinin yanında Deyr ez Zor kentine yönelik süren saldırılarda Lübnan Hizbullah Hareketi ve diğer yabancı Şii milisler rejime büyük oranda destek sağlıyor.
Kaynak: Mepa News


İktibas: Mepanews, sorumluluk kaynağa aittir.

Gizlenecek yazı,link veya diğer şeyleri buraya yazın.

Yorum Yazın

UYARI: Hakaret içeren ve imla kurallarına dikkat edilmeden yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.