Rus özel kuvvetlerinin sızma girişimi: Kaçtılar

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 2 Temmuz 2019 | Salı 14:41

Tahrir’uş Şam, Hama’ya bağlı El-Kassabiye bölgesine sızma girişiminde bulunan Rus özel kuvvetlerinin sızma girişimini engellediklerini açıkladı. Başarılı bir savunma gerçekleştirildiğini belirten askeri kaynak Rus özel kuvvetleri geri çekilmek zorunda kaldığını aktardı.

Muhalif savaşçılar Rus özel birliklerinin dün gece kuzey Hama El-Kassabiye bölgesine sızma girişimini engelledi. Yaşanan şiddetli çatışmalarda pikap türü bir aracın vurulmasıyla saldırıda bulunan birlikler apar topar geri çekildi. Mobil araçları isabet alan Rus birliklerinin can kaybı bilinmiyor.

Öte yandan, Esed  rejimi ve Rus uçakları  Hama’nın kuzeyi Keferzita ve İdlib’in güneyi Han Şeyhun kasabalarını ve Habid ve Besida beldelerini bombalıyor.

Edinilen bilgilere göre, Tahrir’uş Şam kanas birlikleri Rejim ve destekçilerinin karadan sızmalarına karşı stratejik  bölgelere konuşlandırıldı.

Yerel haber kaynakları, operasyon çerçevesinde ortak hareket eden muhalif grupların karşı atak saldırıları başlatarak Hama’nın kırsal bölgelerine konuşlanan Rejim birliklerine vur kaç saldırıları gerçekleştirdiklerini aktardı.

Kaynak: Fetih Medya

Gizlenecek yazı,link veya diğer şeyleri buraya yazın.

Yorum Yazın

UYARI: Hakaret içeren ve imla kurallarına dikkat edilmeden yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.