Rus uçakları ‘çatışmasızlık bölgesi’ İdlib’i vurmaya devam ediyor

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 25 Eylül 2017 | Pazartesi 19:13

Rus uçakları ‘çatışmasızlık bölgesi’ İdlib’i vurmaya devam ediyor: En az 56 sivil öldü

Rusya’ya ait savaş uçaklarının ‘çatışmasızlık bölgesi’ ilan edilen İdlib kenti bölgesinde düzenlediği saldırılarda son 6 günde en az 56 sivil yaşamını yitirdi.
 
Rusya’ya ait savaş uçaklarının ‘çatışmasızlık bölgesi’ ilan edilen İdlib kenti bölgesinde düzenlediği saldırılarda son 6 günde en az 56 sivil yaşamını yitirdi.

Türkiye, Rusya ve İran arasında yapılan Astana’da yapılan üçlü görüşmeler sonucunda “çatışmasızlık bölgesi” ilan edilen İdlib kentine yönelik bugün Rus savaş uçaklarınca düzenlenen hava saldırılarında en az 10 sivil yaşamını yitirdi.

Bugün düzenlenen Rus hava saldırılarında en az 10 sivil yaşamını yitirdi

 

Yerel kaynaklardan edinilen bilgilere göre, İdlib kenti kuzeyindeki Dana beldesine Rus uçaklarınca düzenlenen hava saldırısında aynı aileden 5 kişi yaşamını yitirirken birçok kişi de yaralandı.

İdlib’in batı kırsalındaki Ayn el Zerka beldesine düzenlenen hava saldırısında ise 2 sivil yaşamını yitirirken çok sayıda sivil de yaralandı. Aynı şekilde Rus savaş uçaklarının İdlib kenti batı kırsalındaki Cisr’eş Şuğur beldesine düzenlediği hava saldırısında 4 yaşındaki bir çocuk yaşamını yitirdi.

Öte yandan İdlib kenti batısındaki Kunaytra köyüne düzenlenen hava saldırısında bir kadın iki çocuğuyla birlikte yaşamını yitirirken, kentin güneyindeki Han Şeyhun beldesine düzenlenen hava saldırılarında da en az 1 sivil öldü çok sayıda sivil yaralandı.

18 sivil öldü 30 sivil yaralandı

Anadolu Ajansı tarafından aktarılan habere göreyse, muhaliflerin kontrolündeki “çatışmasızlık bölgesi” İdlib kentiyle Hama ve Lazkiye’nin kırsalına dün gece düzenlenen hava saldırılarında en az 18 sivil hayatını kaybetti, 30 sivil yaralandı.

İdlib genelinde son 7 günde çoğu Rusya’ya ait savaş uçaklarınca gerçekleştirilen saldırılarda en az 56 sivil yaşamını yitirdi onlarca sivil de yaralandı.

İdlib kenti kırsalındaki sivil yerleşim bölgelerine yönelik hava saldırıları halen devam ederken, Hama kenti kuzeyindeki birçok sivil yerleşim biriminin de Rus savaş uçakları tarafından hedef alındığı yerel kaynaklarca aktarılan bilgiler arasında.

Kaynak: Mepa News

Gizlenecek yazı,link veya diğer şeyleri buraya yazın.

Yorum Yazın

UYARI: Hakaret içeren ve imla kurallarına dikkat edilmeden yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.