Rusya destekli Esed rejimi Türkmen köylerini yerle bir etti

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 17 Ekim 2016 | Pazartesi 11:04
Yoğun saldırılara maruz kalan Suriye’nin Lazkiye kırsalında yer alan Türkmen köyleri, boş sokakları ve binalarıyla hayalet kenti andırıyor.

AA’da yer alan habere göre, Rusya destekli Beşşar Esed rejimi saldırılarının arttığı Suriye’nin Lazkiye kırsalında yer alan Bayırbucak Türkmen bölgesi, yoğun göç nedeniyle boş sokakları ve binalarıyla hayalet kenti andırıyor.

Hatay’ın Yayladağı ilçesi sınırında bulunan ve bir kısmı direnişçilerin kontrolünde olan Türkmendağı, son aylarda Esed rejiminin şiddetli saldırılarına maruz kalıyor.

Bundan 7-8 ay önce on bine yakın insanın yaşadığı köy ve çadır kentlerde, rejimin saldırıları sonucu yoğun göç yaşanıyor.

Sınır hattını hedef alan ağır bombardıman sonrası Türkiye ile Suriye’deki başka yerlere göç edenlerle çok az sayıda insanın kaldığı ve sokakların boşaldığı Türkmendağı’nda, yıkılmış ev ve duvarlar ile bombardıman sonucu yanmış onlarca çadır görülüyor.

Okul, cami ve hastanelerin de saldırılarda hasar gördüğü gözlenirken, insanların eşya ve erzaklarını bırakarak kaçmak zorunda kaldığı anlaşılıyor.

Fetih Medya

Fetih Medya

Fetih Medya

AA

Gizlenecek yazı,link veya diğer şeyleri buraya yazın.

Yorum Yazın

UYARI: Hakaret içeren ve imla kurallarına dikkat edilmeden yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.