Rusya kendi anketinde ‘çuvalladı’

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 19 Ocak 2018 | Cuma 15:08

”Rusya sizin için ne anlama geliyor? Dost mu düşman mı?” Rusya’nın Suriye’deki en önemli hava üssünden bilgi ve açıklamalar geçen Hmeymim Askeri Üssü İnformasyon isimli kanal, Suriye halkının Rusya hakkındaki görüşünü öğrenmek için bir anket düzenledi. Rus ordusunun gayri resmi propaganda kanalı olan sayfada yapılan anketin ortaya çıkardığı sonuç sosyal medyada çok ses getirdi.
Ankette, “Bu soru Suriye halkına yöneliktir. Rusya sizin için ne anlama geliyor? Dost mu düşman mı?” sorusu soruldu. Ankete katılanların %79’u ‘düşman’ şıkkını işaretlerken ‘dost’ diyenler %21’de kaldı.
Türkiye’nin Fırat Kalkanı Operasyonu’na başladığı sıralarda kanaldan yapılan açıklamarda bu girişime sert bir şekilde karşı çıkılmış ve operasyon, Suriye rejimi ile koordinasyon içinde yapılmadığı için eleştirilmişti. Uzmanlara göre kanal, Suriye’deki Rusya politikalarına ışık tutarken aynı zamanda Hmeymim üssündeki ‘derin aklın’ sözcülüğünü yapıyor.
Suriye İnsan Hakları Ağı’nın verilerine göre Rusya’nın Suriye’deki üçüncü yılına giren dolduran askeri müdahalesi sonucu en az 6 bin sivil hayatını kaybetti.
Kaynak: Mepa News

Gizlenecek yazı,link veya diğer şeyleri buraya yazın.

Yorum Yazın

UYARI: Hakaret içeren ve imla kurallarına dikkat edilmeden yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.