“Rusya ve Esed, çocuklarımızı öldürmeye devam ediyor”

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 15 Ekim 2016 | Cumartesi 11:17
Halep’te direnişçilerin denetimindeki bölgelere kara ve havadan düzenlenen saldırılarda 8 kişinin yaşamını yitirdiği, 38 kişinin de yaralandığı bildirildi.

Suriye’nin Halep kentindeki kurtarma çalışmalarını yürüten sivil savunma yetkilisi Necib Ensari,AA muhabirine yaptığı açıklamada, Rusya’ya ve Beşşar Esed rejimine ait savaş uçaklarının Halep’in doğu kesimlerinde, direnişçilerin kontrolünde yer alan bölgelere misket ve vakum bombasıyla saldırdığını söyledi.

Söz konusu saldırılarda kentin Katırcı semtinde ekmek dağıtım merkezinin de hedef alındığını belirten Ensari, “Rusya ve rejimin hava bombardımanında Katırcı, Şeari semti ile kentin batısındaki Kafr Hamra köyünde birer, Tarik el-Bab semtinde de 5 kişi yaşamını yitirdi, 38 kişi yaralandı.” bilgisini paylaştı.

“Sivil Yerleşim Yerleri Bombalanıyor”

Şehrin Salihin ve Muyesser semtlerinin Esed güçlerinin topçu saldırılarına maruz kaldığının altını çizen Ensari, “Rusya kente nüfuz edici bombalarla saldırırken rejim de varillerle bombalıyor. Sivil savunma ekipleri, Katırcı’da yıkılan bir binanın enkazını elleriyle kazıyarak aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu çok sayıda yaralıyı çıkardı. Rusya ve Esed, çocuklarımızı öldürmeye devam ediyor. Halep’te sivil yerleşim alanları yoğun bir şekilde bombalanıyor.” diye konuştu.

Rusya’ya ait savaş uçaklarının kullandığı “nüfuz edici” bombalar, “sığınak avcısı” olarak da biliniyor. Haleplilerin etkisini depreme benzettikleri yüksek tahribatlı “sığınak avcısı” bombalar, zemine isabet etmeleri hâlinde 5 ila 7 metre derinliğinde çukurlar açabiliyor.

Fetih Medya – Haber Merkezi

Gizlenecek yazı,link veya diğer şeyleri buraya yazın.

Yorum Yazın

UYARI: Hakaret içeren ve imla kurallarına dikkat edilmeden yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.