Rusya’nın Kefil oluşu ve aynı zamanda Hastahanelere ve Sivil Hizmet Kurumlarına Savaş ilanı

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 22 Eylül 2017 | Cuma 23:31

HTŞ’nin haber kaynağı İBA son zamanlarda artan Rusya’nın sivil katliamına ilişkin yazı yayınladı. ilginize sunuyoruz:

Rusya’nın Kefil oluşu ve aynı zamanda Hastahanelere ve Sivil Hizmet Kurumlarına Savaş ilanı

01 Muharrem 1439 / 21 Eylül 2017

Mücrim rejim ve müttefiki Rusya geçen iki günde Güney İdlib ve Kuzey Hama bölgelerine babarca saldırılarını yoğunlaştırmış bulunmakta. Saldırıların çoğunluğunda tıbbi merkezler, hastahaneler ve sivil savunma merkezleri hedef alınmakta geride ise şehidler, yaralılar ve altyapılarda çok büyük hasarlar bırakmakta.

Saldırılarda en basit insani değerler bile açıktan yok sayılmaktadır. Şöyle ki, devrim medyacıları ve aktivistlerinin belirlemelerine göre, geçen 24 saat içerisinde 130’un üzerinde saldırı düzenlenmiştır. Saldırıların çoğunluğu, Temania, Kefrenbil, Han Şeyhun, Sekik ve Habid’in yanında Maarratunnuman ve Cebeliz-Zaviye bölgelerine yöneliktir.

Konuyla ilgili olarak İba Haber ajansı muhabirleri, İdlib kırsalına bağlı Tah kasabasında bulunan bir doğum hastahanesinin hedef alınması sonucu uzman doktorlardan bir kişinin ve aralarında hastahane müdürünün de bulunduğu 9 kişinin öldüğünü belirtti. Yine ajansımız bu sabah uçakların işlediği çirkin bir katliam sonucu Cercenaz kasabasında birçok ölü bulunduğunu belgeledi.

“Suriye Sivil Savunma” resmi hesabında, hava saldırılarının, merkezlerini, Han Şeyhun’da bulunan tıbbi noktaları ve Güney İdlib’e bağlı Kefrenbil’de bulunan Orient hastahanesini hedef aldığını, saldırı sonucu can kaybı olmadığını, Güney İdlib kırsalında ise sivil savunma ekiplerinden ve sivillerden yaralılar bulunduğunu belirtti.

Rusya ve mücrim rejim tarafından yaşam bölgelerine karşı yürütülen vahşi saldırılar ve barbarca bombardıman neticesinde, İdlib şehri eğitim ve öğretim başkanlığı, Güney İdlib kırsalında bulunan okulların kapatılması kararını açıkladı.

Geçen hafta içerisinde gerçekleştirilen Astana 6 kararlarında, ateşkes kararı pekiştirilmiş, “gerilimin azaltılması” adı altında bölgeler belirlenmiş, devrimci gruplarla mücrim rejim arasında ittifak ve barış gözlemcileri olarak Rusya ve İran’da kabul edilmişti.

Fetih Medya Fetih Medya Fetih Medya Fetih Medya Fetih Medya

Gizlenecek yazı,link veya diğer şeyleri buraya yazın.

Yorum Yazın

UYARI: Hakaret içeren ve imla kurallarına dikkat edilmeden yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.