Saha Gündemi: 03.01.2018

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 4 Ocak 2018 | Perşembe 07:37

Güney İdlib kırsalına bağlı Şeyh Mustafa kasabası etrafı, işgalci Rus uçakları tarafından hava saldırısı ile hedef alındı.


Güney İdlib kırsalına bağlı Kefernubel şehri etrafı, işgalci Rus savaş uçakları tarafından hava saldırıları ile hedef alındı.


Doğu İdlib kırsalına bağlı Serakib şehri etrafı, işgalci Rus uçakları tarafından yakıcı napalm füzeleri ile hedef alındı.


Doğu Hama kırsalına bağlı Rehcan cephe hattında, Nusayri ordusuna ait bir tank Fagot roketi ile hedef alınarak imha edildi.

 


Doğu İdlib kırsalına bağlı Helbe köyünde düzenlenen baskın sırasında, DAEŞ’e ait hücrede, ele geçirilen silahlar ve patlayıcı kemerler.

Fetih Medya

Fetih Medya


Doğu İdlib kırsalına bağlı Helbe köyünde DAEŞ ait hücreye yönelik düzenlenen baskın esnasında ele geçirilen araç.

Fetih Medya


Doğu İdlib’de DAEŞ’in hücresine yönelik düzenlenen baskın esnasında etkisiz hale getirilen militan.

Fetih Medya


Doğu İdlib kırsalına bağlı Serakib şehri işgalci Rus uçakları tarafından bir çok hava saldırısına uğradı. Saldırılarda kayıplara rastlanılmadı.


Rejim ordusu tarafından abluka altına alınan DAEŞ militanları bölgesinden göçen ve çocuklar, kadınlar ve yaralılardan oluşan bir grup, Heyet Tahriru’ş Şam tarafından himaye altına alındı. Buna karşılık DAEŞ militanları, Doğu Hama kırsalında bulunan özgür bölgelere yönelik istila girişiminde bulundu. Bu saldırıları, kırsal bölgeye yönelik Rejim tarafından başlatılan kitlesel bir askeri kampanya izledi.

Özgür bölgeler son dönemde, hücreler tarafından halkı ve mücahidleri hedef alan bir dizi suikastlere şahit olmaktadır. Ayrıca, hem askeri hem de lojistik anlamda, Badiye bölgesinde bulunan DAEŞ’le koordinasyonda giderek artan bir faaliyete tanık olundu.

Emniyet Biriminin yoğun gayretiyle, bu hücrelerden birine ulaşıldı. Heyet Tahriru’ş Şam Emniiyet Birimi sorumlularından biri olan Sad’ud-Diin Muhammed, açıklamasına şu sözler ile başladı: “Heyet Tahriru’ş Şam’a bağlı Emniyet Biriminin çabalarından sonra, Doğu İdlib kırsalına bağlı Helbe köyünde bu hücrelerden birini keşf ettik. Öyleki özgür bölgelerde bulunan hücre ile, bölgeye saldırı girişiminde bulunan DAEŞ arasında koordinasyon sağlıydı. Hücrenin görevi, DAEŞ örgütünün yeni üyelerini güvence altına almak ve barındırmakta. İlaveten patlayıcı düzenekleri, patlayıcı yüklü araçlar ve patlayıcı kemerler bu hücre tarafından üretilmekte idi.”

Geçen pazartesi günü Emniyet Birimi, sığınak olarak kullandıkları birkaç eve baskın düzenledi. Yaşanan çatışmalardan sonra o evlerden birinde sıkıştılar. Sonuç olarak, DAEŞ’den üç kişi etkisiz hale getirildi ve patlayıcı düzenekleri, patlayıcı kemerler ve bir dizin silah ele geçirildi.

Hatırlatmak gereki ki, Heyet’e bağlı Emniyet Birimi, özgür bölgeler içerisinde geçmiştede bir çok DAEŞ örgütüne ait hücre keşfetmişti. Bunlardan en önemlisi İdlib kırsalına bağlı Neyrab kasabasında gerçekleşmişti. Öyleki orada DAEŞ hücresine bağlı en önemli elemanlarından sayılan 4 DAEŞ militanı etkisiz hale getirilmişti.


Harasta’daki Esed Rejimine karşı muhaliflerin saldırısının görüntüleri.

 


Esed Rejimi bugün Harasta’da ağır kayıplara uğradı.

 


Harasta’daki ele geçirilen Esed askerleri.

 


Harasta ele geçirilen yaralı Esed askeri.

 


MaaratNuman’da vurulan Selam Hastanesinden görüntüler.

 


Doğu Hama kırsalında kama cephesinde 122 mm’lik top atışlarıyla Esad ve İran milisleri’nin mevzilerini vuruyorlar.


Rusya Savunma Bakanlığı, Hama cephesinde bir Helikoptetlerlerinin 3 gün önce düştüğünü ve muretabatının da öldüğünü kabul etti.


Halep’in kuzey kırsalında bulunan Çobanbey ile ElBab ‘ı bağlayan yolda DAEŞ’in bıraktığı bir mayının patlaması sonucunda 4 çocuk yaralandı.


İdlib’in kırsalında bulunan Serakıp’daki tek ekmek fırınına Rus jetleri hava saldırısı düzenledi. Saldırı sonucunda fırın hizmet dışı bırakıldı.
Fetih Medya


Doğu Guta’da bulunan Hareste’deki savaşta Devrimciler Rejimin Askeri raçlar Komutanlığından 11 askeri esir aldılar.


Doğu Guta’da bulunan Beyit Seva beldesine Rejim Güçleri toplarla saldırı düzenledi. Saldırıda 3 sivil öldü ve 10 kişi de yaralandı.


Rejim Güçleri Şam’ın kırsalında bulunan Otaya’ya toplarla saldırı düzenledi. Saldırıda bir kadın yaralandı.


Harasta muhalifler tarafından öldürülen Esed militanlarının bir kısmının kimlik bilgileri yayınlandı…

Fetih Medya

Suriye’de 2017’de 232 Kişi İşkenceden Öldü.

Fetih Medya


Ceyşil Nasır Gurubu Hama cephesinde Rejime karşı yaptığı operasyonların özet halinde görüntülerini yayınladı.

 


Doğu Guta cephesinde muhalifler bir  T-72 tankı havaya uçurdular.

 


İdlib’in  Güney Doğusunda Muhaliflerle yapılan röportaj.


Hama’nın doğusundaki orta ve ağır makineli tüfeklerle Al-Mishref köyünde bulunan Esed askerlerine saldırı.

Gizlenecek yazı,link veya diğer şeyleri buraya yazın.

Yorum Yazın

UYARI: Hakaret içeren ve imla kurallarına dikkat edilmeden yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.