Saha Gündemi: 09.08.2019

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 9 Ağustos 2019 | Cuma 22:34

Güney İdlib Han Şeyhun kasabasının varil bombaları ile hedef alınması sonucu aynı aileden bir kişi hayatını kaybetti ve yaralılar bulunmakta.


Rejim helikopterleri kuzey Hama kırsalına bağlı Keferzeyta kasabasını varil bombaları ile hedef alıyor.


Heyet Tahriru’ş-Şam birkaç saat süren çatışmalardan sonra kuzey Lazkiye kırsalına bağlı Kıbeyne mihverine ilerleme girişiminde bulunan Rejim güçlerini geri püskürttü.


Kuzey Hama el-Cisat mihverinde Hey’et Tahriru’ş-Şam’ın Esad ordusu birliğini anti tank roketi ile hedef alması sonucu Rejim milislerinden ölen ve yaralananlar oldu.


El-Fethu’l-Mubin birliklerinin Rejimin güneydoğu İdlib kırsalına bağlı ez-Zarzur mihverine ilerleme girişimlerini geri püskürtmeleri sırasında Nusayri ordusu milislerinden yaralananlar oldu.


İşgalci Rusya ve Rejim kuzey Lazkiye kırsalına bağlı Kıbeyne bölgesini yoğun bir şekilde bombalıyor.


Ulusal Özgürlük Cephesi kuzey Lazkiye kırsalına bağlı Reşo tepesinde bulunan Nusayri ordusu noktasına sızma operasyonu gerçekleştirdi. Operasyonda bir Rejim subayı ve 9 milis öldürüldü.


Kuzey Hama ez-Zekat köyünde konuşlu bulunan Rejim ordusu birliklerinin Hey’et Tahriru’ş-Şam topçu birliği tarafından ağır toplarla hedef alınması sonucu Rejim saflarında ölü ve yaralılar bulunmakta.


Rejim milisleri kuzey Lazkiye Kıbeyne mihverine yeniden ilerleme girişiminde bulundu. Bölgede şiddetli çatışmalar yaşanıyor.


El-Fethu’l-Mubin operasyon odası birimlerince Rejim milislerinin güneydoğu İdlib kırsalına bağlı ez-Zarzur mihverine ilerleme girişimlerini geri püskürtmeleri sırasında 7 Nusayri ordusu milisi öldürüldü.


Kuzey Lazkiye kırsalına bağlı Kıbeyne mihverinde yaşanan çatışmalarda mücrim Rejim’e bağlı 4. bölük milislerinden 15’i yaralandı.


Rejim helikopterleri güney İdlib kırsalına bağlı Habid ve Rekaya köylerini varil bombalarıyla hedef alıyor.


Hey’et Tahriru’ş-Şam Rejim milislerinin kuzey Lazkiye kırsalına bağlı Kıbeyne mihverine ilerleme girişimini geri püskürtmesi sırasında Rejim milislerinden 29’unu yaraladı ve bazılarını öldürdü.


Lazkiye’ye bağlı Kıbeyni mıntıkasında, Muhalifler ile Rusya destekli Rejim ordusu arasında şiddetli çatışmalar yaşanıyor.


Rus haber ajansı ANNA, Hama’da muhaliflere karşı savaşa giren Rus ordusundan birliklerin fotoğraflarını paylaştı.

Fetih Medya Fetih Medya Fetih Medya


Esed’e yakın haber kaynakları bugün Hama, İdlib ve Lazkiye kırsalında Muhaliflerin attığı füzeler ile ölen 40 askerinin olduğunu ve 30’da yaralıların olduğunu açıkladılar.


Ceyş-ul İzze cemaati Hama’da ki Tel Milh köyünün yakınında ki Vadi Hasmin’de 2 grup Esed militanını pusuya düşürdü ve Nusayri ordusundan 20 militanı öldürmeyi başardı.


Muhalifler Hama’ya bağlı Huveyiz mıntıkasında, Rejim askerlerini taşıyan bir arabayı ATGM ile imha ettiler.


Muhalif gruplar Hama kuzeyindeki Habit kasabasına ilerlemeye çalışan Rejim milislerini geri püskürttü.


Bugün Haseke, Deyrezzor ve Rakka’da meydana gelen silahlı saldırılarda 11 PKK’lı öldü, 7 PKK’lı yaralandı.


Ulusal Kurtuluş Cephesi Hama kuzeyindeki Zerzur köyüne sızmaya çalışan Rejim milislerini geri püskürttü.


Ulusal Kurtuluş Cephesine bağlı özel kuvvetler, Lazkiye kuzeyindeki Raşo tepesinde Rejim’e sızma operasyonu düzenledi. Aralarında rütbelilerin bulunduğu 10 milis öldürüldü, onlarca milis yaralandı.


Muhalif gruplar Hama kuzeyindeki Curin üssünde rejime ait 130mm top mevzisini imha etti ve 3 Rejim milisi öldü.


Ahrar Şam keskin nişancıları Hama kuzeyindeki Huveyz köyünde 2 Rejim milisini etkisiz hale getirdi.


Muhalif gruplar Hama kuzeyindeki Atşan köyünde bir grup Rejim milisini havan toplarıyla vurdu.


Muhalif gruplar Hama kuzeyindeki Ebu Dali köyünde bulunan Rejim’in ortak operasyon odasını grad füzeleriyle hedef alarak imha etti.


Ceyşül İzze grubu Hama kuzeyindeki Hasmin vadisinde attığı pusuda 20 Rejim milisini etkisiz hale getirdi.


Muhalif gruplar Hama kuzeyindeki Huveyz cephesinde Rejim’e ait bir ZİL aracını ATGM füzesiyle imha etti.Rejimden ölü ve yaralılar var.


Rejim topçuları Hama kuzeyindeki Şir Magar TSK üs bölgesini vuruyor.


Tel Rıfat bölgesinde Rusya ve Esed rejimi korumasında varlığını sürdüren YPG/PKK, TSK’ya ait Kimar üs bölgesine saldırdı. Yaralılar olduğu rapor ediliyor. TSK’ya ait helikopterler bölgeye giriş yaptı.

 


ABD’nin YPG/PKK’ya gönderdiği, onlarca tırdan oluşan lojistik destek konvoyu Kamışlı’ya giriş yaptı.

 


Kaynak: Fetih Medya

Yorum Yazın

UYARI: Hakaret içeren ve imla kurallarına dikkat edilmeden yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.