Saha Gündemi: 23.05.2018

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 23 Mayıs 2018 | Çarşamba 05:23

Mücrim rejim güçleri Kuzey Lazkiye kırsalına bağlı Ekrat Dağı Tuffahiye mihverini aydınlatma eşliğinde top atışları ile hedef alıyor.


Batı İdlib Salkin kasabasında bulunan mayın Heyet Tahriru’ş Şam emniyet birimi tarafından etkisiz hale getirildi.

Fetih Medya


TAHRİRU’Ş ŞAM BİRTAKIM SUİKAST EYLEMLERİNDEN SORUMLU DAEŞ HÜCRESİNİ TUTUKLADI

İdlib şehri kontrol noktası unsurlarının iftar sırasında katledilmesi ve diğer kontrol noktalarına düzenlenen saldırı eylemleri üzerine, emniyet biriminin araştırma ve takip uygulamalarını daha da artırmasıyla, bu saldırı ve bundan başka suikast eylemlerinden sorumlu hücre hakkında dakik malumatlara ulaştı.

Heyet Tahriru’ş Şam emniyet yetkililerinden Usame el Adni yaptığı özel açıklamada; inceleme ve takipler sonrasında dün Haricilerin inini bastıklarını, İdlib şehrinde bir dairede barınan hücre üyelerinden ikisini tutukladıklarını ve bu iki kişinin iki gün önce İdlib şehri kontrol noktalarından birisinin unsurlarının katledilmesi eyleminden sorumlu kişiler olduklarını belirtti.

El Adni devamla şunları söyledi: “Hücre üyeleri ile yürütülen soruşturmalar sonucunda, hücrenin diğer kısmının İdlib kırsalına bağlı Kurin köyünde olduğunu öğrendik. Eve düzenlenen baskın sırasında çıkan çatışmada hücre üyelerinden birisi ağır yaralandı.”

Son dönemlerde özgür kuzey bölgeleri suikast eylemlerine tanıklık etmekte. Bu eylemlerin sonuncusu ise, Heyet Tahriru’ş Şam kontrol noktalarına eş zamanlı düzenlenen saldırılar olmuştur.


Heyet Tahriru’ş Şam’a bağlı Topçu Birliği Kuzey Haleb Halidiye ve ez Zehra mahallerinde konuşlu bulunan rejim noktalarını havan toplarıyla hedef alıyor.

Fetih Medya

Fetih Medya

Fetih Medya


Sivil Savunma birlikleri, İdlib kırsalına bağlı Serakıb kasabası kuzey mahallesinde iki mayını etkisiz hale getiriyor.


CEYŞUL AHRAR RAFIZİ MİLİSLERİNİN HALEB HANTUMAN’A İLERLEME GİRİŞİMİNİ GERİ PÜSKÜRTÜYOR

İba: Ceyşu’l Ahrar resmi telegram hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, Şii milislerin Güney Haleb Hantuman depoları mihverinden ilerleme girişimini geri püskürttüklerini açıkladı.

Ceyşul Ahrar, saldırgan güçleri üst üste ikinci kez geri çevirdiklerini, bazılarının öldürüldüklerini ve yaralandıklarını belirtti.

Bunun, Rafızi milislerin Hantuman depoları yönüne ikinci başarısız sızma girişimi olduğu belirtilmekte.


El Bab güneyindeki Tadef kasabasında ÖSO birlikleri ile rejim arasında çatışmalar yaşanıyor.


Badiye bölgesinde 26 Hizbullah militan öldürüldü.


Suriye’deki PKK yapılanması, DAEŞ kontrolündeki bölgeden kendi bölgelerine geçen sivil halkı yüz ve parmak izli taramadan geçiriyor. Sistem muhtemelen ABD askerlerinin işgal ettikleri ülkelerde kullandığıyla temel özellikleri taşıyor.

Fetih Medya

Fetih Medya


Afrin’in Rajo Dağları’ndaki PKK  hücrelerinden biri.

 


Esed güçleri Yermuk’te her şeyi yağmaladı.

Fetih Medya

Fetih Medya

Fetih Medya

Fetih Medya


Büyük bir TSK konvoyu İdlib bölgesine giriş yaptı.


Halep ve kırsalındaki güç dağılımı ve bölgenin son durum haritası.

Fetih Medya


Birkaç gün önce Şemarih cezaevinden kaçan iki DAEŞ’lıyı, ÖSO birlikleri Arfin’in Arap Uşağı köyünde etkisiz hale getirdi.

Fetih Medya

Fetih Medya

 

Yorum Yazın

UYARI: Hakaret içeren ve imla kurallarına dikkat edilmeden yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.