Saha Gündemi: 31.12.2017

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 1 Ocak 2018 | Pazartesi 04:59

Ceyşulu İslam Devrimcileri Şam’ın kırsalında bulunan ElNeşebiye, Huş ElDavarha cephesinde Rejim güçlerinin ilerlemesini engellediler.


Daraa’nın kırsalında bulunan ElKerk ile Rahim arasındaki yolda bir bombalı araç patladı. Patlamada 4 Özgür Suriye Ordusu üyesi hayatını kaybetti.


Doğu Guta’da bulunan ElNeşebiye beldesine hava saldırısı düzenlendi. Saldırıda bir kadın öldü ve birkaç kişi de yaralandı.


Doğu Guta’da bulunan Otaya’ya Rejim güçleri toplarla saldırı düzenledi. Saldırıda aralarında bir kadın olmak üzere iki sivil öldü.


Halep’in kuzey kırsalında Suriye Geçici Hükümeti’ne bağlı olan Savunma Bakanlığı çatısı altında Suriye Mili Ordusu kuruldu.

Fetih Medya

Fetih Medya

Fetih Medya

Fetih Medya


Devrimciler Halep’in güney kırsalında bulunan Burc Sibine cephesinde Rejim güçlerinin ilerlemesini engellediler.


Ceyşulu İslam Devrimcileri Şam’ın kırsalında bulunan ElNeşebiye bölgesinde kayıp ettiği birkaç noktayı tekrar ele geçirmeye başardı.


Rejimin helikopterleri İdlib’in kırsalında bulunan Telminis, TelMardih ve Maır Şurin’e varil bombalarla saldırıdılar düzenledi.


Devrimciler İdlib’in kırsalında bulunan TelitSekik cephesinde Rejim güçlerinin sızmasını engeldi ve birçok da askerini öldürdüğünü açıkladı.


Tahriru’ş Şam Heyeti Halep’in güney kırsalında bulunan Burc Sibine köyünü Rejim güçlerinden eke geçirmeye başardı.


İdlib’in kırsalında bulunan TelMardih beldesine hava saldırısı düzenlendi. Saldırıda bir kadın öldü ve bir çocuk yaralandı.


Rejim Güçleri Halep’in kuzey kırsalında bulunan Hireyten’e toplarla saldırı düzenledi. Saldırıda aralarında çocuklar olmak üzere birçok sivil yaralandı.

Fetih Medya


Rejim Güçleri Şam’ın kırsalında bulunan Duma’ya toplarla saldırı düzenledi. Saldırıda birçok sivil yaralandı.


Rejim Güçleri Deyri Zor’un kırsalında bulunan ElSusa beldesine toplarla saldırı düzenledi. Saldırıda bir genç öldü.


Rejim güçlerinin Hama’nın kuzey kırsalında bulunan Atşana köyüne yoğun hava ve kara saldırıları sonucunda ele geçirmeyi başardı.


Rus ve Esed bombardımanı sonrasında Kefr Sicna’dan bir kesit

 


Rus savaş uçaklarının Astana anlaşması bünyesinde bulunan İdlib’in güneyindeki Kefr Sicna, MaaraHurma, MarraTahrime beldelerine saldırıları sürüyor. Kefr Sicna’da 10 sivilin hayatını kaybettiği bildiriliyor

Fetih Medya

Fetih Medya

Fetih Medya


Kefr Sicna’da Esed Rejimi ve müttefiklerinin hava saldırılarında ölen bir çocuk ve ailesinin feryadı…

 


Hama’da düşen helikopterde Ruslar da dahil 7 müratahbat bulunduğu ve arama çalışmalarının devam ettiği belirtiliyor.

Fetih Medya

Fetih Medya


Tahriru’ş Şam, Lazkiye kırsalında bulunan Ayn’ul Aşra bölgesi içerisinde bir fedai operasyonu düzenleyerek, Nusayri ordusu mensubu 11 militanı etkisiz hale getirmeyi ve diğerlerini de yaralamayı başardıklarını açıkladı.


İBA Haber Ajansı:”Geri döneceğiz ey Haleb… Bitmek bilmeyen bir umudun öyküsü.” İçerikli video yayınladı.

 


Feyleki Rahman Doğu Guta/Arbinde Rejime karşı operasyon başlattı.


Muhalifler Hama cephesi/Havan Beldesinde onlarca Esed militanını öldürdüğü belirtiliyor…


Tahrir Şam,Ahrar Şam ve Feyleki Rahman Şam/Harasta’da Rejime karşı operasyon yapıyor…şimdiye kadar çok sayıda noktayı Rejimden aldılar…


Esed Rejimi ve müttefikleri İdlib ve kırsalında yaşayan sivil halkı bombalamaya davam ediyor…

Fetih Medya

Fetih Medya

Fetih Medya

Fetih Medya


Esed güçlerine karşı Hama kırsalında Jaysh Al Fathin Atshan köyü tarafından yapılan inanılmaz makineli tüfek ateşi

 


Ensar el İslam Cemaati Cebeli Ekrad’da bulunan  Kral tepesinin fethi videosunu yayınladı


Tahrir Şam’ın, Lazkiye kırsalında bulunan Ayn’ul Aşra bölgeside Rejime karşı yaptığı ”Fedai operasyonunun” görüntüleri yayınlandı.

 


Rejim güçleri ve müttefiklerinin EbuDali batısındaki Huveyn el Kebir köyünü muhaliflerden ele geçirmesinin ardından Hama’nın kuzey, İdlib’in güney kırsalında ortalama son durum.

Fetih Medya

Fetih Medya


Harastda öldürülen Esed militanları, Ayrıca bugün muhalifler bölgede ciddi ilerleme kaydettiler.

Fetih Medya


Sınır bölgesine bağlı Emniyet Birimi, Cisr eş Şuğur kırsalına bağlı Hamame köyünde 17 yaşında bir genç kızı öldüren bir şahsı yakalamayı başardılar. Sınır bölgesi Emniyet Birimi sorumlusu Abdullah el-Muhammed’in belirttiğine göre cinayet, sıkı takip ve ısrarçılık ile çözülmüştür.


Kuzey Humus kırsalında bulunan ‘Selimiye Humus’ yolu üzerinde bulunan Nusayri ordusuna ait konvoy, Birlikler tarafından ağır toplar ve orta ağılıklı silahlar ile hedef alınması sonucu, yol kesildi ve konvoy geri çekilmek zorunda kaldı.


Güney İdlib kırsalına bağlı Haviin köyü içerisinde Heyet Tahriru’ş Şam Birlikleri ve Nusayri orudusu arasında şiddetli çatışmalar yaşanıyor. Düşman saflarında bir çok ölü ve yaralı bulunurken, bölge işgalci Rus savaş uçakları tarafından şiddetli bombardımana tabi tutuluyor.


Kuzey Hama kırsalı operasyon odası askeri sorumlusu Ebu’l Hasan Faruk, İba’ya yaptığı açıklamada; Güney İdlib kırsalına bağlı Haveyn köyü doğusunda Nusayri ordusuna ait bir BMP aracının anti tank roketi ile hedef alarak imha ettiklerini belirtti. Ayrıca köy içerisinde süren çatışmalar esnasında, düşmana ait 2 araç kullanılamaz hale getirildi ve aralarında bir komutanında bulunduğu bir grup tamamen etkisiz hale getirildi.


Güney İdlib kırsalına bağlı Ma’rteherme kasabasında işgalci Rus uçakları tarafından düzenlenen hava saldırısı sonrası meydana gelen hasar.

Fetih Medya

Fetih Medya


İdlib kırsalına bağlı Kuriin kasabasında vuku bulan sorun sebebi ile meydana gelen husumet, Heyet Tahriru’ş Şam tarafından çözülerek sulh sağlandı ve tutuklu bulunan 3 kişi serbest bırakıldı.

Fetih Medya

Fetih Medya


Heyet Tahriru’ş Şam’a bağlı ağır top birliği tarafından, Humus Selemiye yolu üzerinde bulunan Nusayri ordusuna ait bir konvoy füzeler ve ağır toplar ile hedef alındı.

Fetih Medya

Fetih Medya


Humus Selemiye yolu üzerinde Hey’et Tahriruş Şam mücahidleri ile Nusayri ordusu arasında orta ağırlıklı silahlar ile çatışmalar yaşandı.

Fetih Medya

Fetih Medya

Yorum Yazın

UYARI: Hakaret içeren ve imla kurallarına dikkat edilmeden yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.