Saha Gündemi: Son üç gün

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 13 Ocak 2018 | Cumartesi 10:10

[wp-svg-icons icon=”image-2″ wrap=”i”] Nureddin Zengi Hareketi, İdlib’in güneydoğusu, Hama’nın kuzeyindeki Atşan kasabası üzerinde uçarken düşürdükleri Rus İHA’sının enkaz fotoğraflarını paylaştı.

Fetih Medya


[wp-svg-icons icon=”file-4″ wrap=”i”]  Kassam’dan Suriyeli muhaliflere destek: “Şam’da akide askerleri tevhid erlerinden müjdeli sevinç haberleri ve sürprizler gelmeye devam ediyor. Allahtan kardeşlerimizi mücrim Rafıziler ile mülhid Ruslar karşısında muzaffer kılmasını niyaz ederiz.”


[wp-svg-icons icon=”flag” wrap=”i”] Muhalifler yeni başlatılan saldırılarda İdlib’in güney kırsalındaki Huveyn beldesinin Rusya ve İran destekli güçlerden geri alındığını, Rejime bağlı unsurlardan 15 kişinin canlı olarak yakalandığını açıkladı.

Fetih Medya


[wp-svg-icons icon=”camera-2″ wrap=”i”]  Ceyşu’n Nasr İdlib’te  Huveyn cephesindeki Esed Rejiminin askerlerini ele geçirdiği andan


[wp-svg-icons icon=”camera-2″ wrap=”i”]  Ceyşu’n Nasr İdlib’in güneyindeki Huveyn kasabasında esir aldığı 16 Esed militanının görüntülerini yayınladı.

 


[wp-svg-icons icon=”twitter” wrap=”i”]  Şii destekçi sosyal medya hesabı İdlib’in güneyinde yaşanan son askeri hamlede son 10 gün içerisinde 1350 Şii militanın öldüğünü yazdı.

Fetih Medya

 


[wp-svg-icons icon=”flag” wrap=”i”]  Ebu Zuhur hava üssü ve çevresinde geri alınan bölgeler hala Suriyeli muhaliflerin kontrolünde. Türkistanlılar ve Ahrar bölgedeki Tahriru’ş Şam’a destek yolladı. Türkistanlı savaşçılar birkaç noktayı geri aldı


[wp-svg-icons icon=”lightning” wrap=”i”]  Ahrar birlikleri Atşan kasabasına başlattıkları hücumda yerleşimin kuzeydoğu kesimine girdi. Belde içinde şiddetli çatışmalar yaşanıyor


[wp-svg-icons icon=”trophy” wrap=”i”]  Hama kuzeyinde 3 yerleşim Esed Rejimi ve İran destekli militanlardan alındı. EbuZuhur üssü yakınındaki TelSimo da Rejim ve destekçilerinden geri alındı.


[wp-svg-icons icon=”airplane” wrap=”i”]  Rus uçakları dün geceden bu yana İdlib’in güneyinde MaaratNuman ve HanŞeyhun ilçeleri ile çevre köylerine yönelik hava saldırılarını sürdürüyor.


[wp-svg-icons icon=”stats” wrap=”i”]  İdlib’deki çatışmalar EbuZuhur havaalanı çevresinde yoğunlaştı

Fetih Medya


[wp-svg-icons icon=”bullhorn” wrap=”i”]  Kuzeydoğu Hama kırsalında ve İdlib’in güney kırsalında Esad askerlerinin işgal ettiği alanları kurtarmak için misilleme savaşının başlangıcının duyurusu.

Fetih Medya


[wp-svg-icons icon=”camera-2″ wrap=”i”]  Salmiyah cephesinde ve Umm Al-Halakhil’i güneyindeki Grad roketleri ile Esed’ın askeri gruplarına saldırı

 


[wp-svg-icons icon=”camera-2″ wrap=”i”]  Huveyn kasabasında içinde şiddetli çatışma

 


[wp-svg-icons icon=”camera-2″ wrap=”i”]  Huveyn köyünde esir alınan Esed Rejimi ve İran destekli örgütlerin militanlar


[wp-svg-icons icon=”bullhorn” wrap=”i”]  Kafranbel camilerinden halkın erkekleri cepheye çağrılıyor ve muhaliflerin savaşına sela ve tekbirler ile destek veriliyor.


[wp-svg-icons icon=”flag” wrap=”i”]  Muhalifler karşı saldırıyla Um Halahil, Atsan, Huveyn, Tel Mareq, Zarzur ve Atsan’ın güneyindeki iki kontrol noktasını geri aldı. Saldırı sürüyor.


[wp-svg-icons icon=”camera” wrap=”i”]  Esed Rejimine karşı operasyon hazırlığındaki muhalifler.

Fetih Medya

Fetih Medya


[wp-svg-icons icon=”images” wrap=”i”]  Rusya ve İran destekli güçlerden geri alınan Huveyn beldesine doğru ilerleyen muhaliflere ait zırhlı araç konvoyu.

Fetih Medya


[wp-svg-icons icon=”camera-2″ wrap=”i”]  Feyleki Şam İdlib Güneyi ve Hama cephesinde Rejim mevzilerini grat fuzeleriyle vuruyor…bölgeye ağır silahlar sevk ediyor

 


[wp-svg-icons icon=”image” wrap=”i”]  Ahrar Şam ve diğer muhalifler ”Allah elbette onlara yardım etmeye kadirdir” ismiyle İdlib ve kırsalında Rejime karşı operasyon başlattı

Fetih Medya


[wp-svg-icons icon=”bullhorn” wrap=”i”]  Ceyşu’n Nasr bir Rejim uçağının hava savunma birlikleri tarafından vurulduğunu ve isabet aldığını duyurdu.

Fetih Medya


[wp-svg-icons icon=”camera-2″ wrap=”i”]  DAEŞ, Ebu Zuhur Askeri Havaalanı yakınlarında dün esir aldığını iddia ettiği Rejim unsurlarının görüntülerini yayınladı.

 


[wp-svg-icons icon=”camera-2″ wrap=”i”]  Muhaliflerin Rejimden ele geçirdiği tank

 


[wp-svg-icons icon=”location-2″ wrap=”i”]  İdlib cephesinde devam eden çatışmalarda muhalifler  16 köyü geri aldı çatışmalar devam ediyor.

Fetih Medya


[wp-svg-icons icon=”image-2″ wrap=”i”]  Muhalifler Esed tankına karşı  Kalaşnikof ile savaşıyor.

Fetih Medya


[wp-svg-icons icon=”image” wrap=”i”]  Humeymim askeri üssünde S 400 hava savunma sistemide insansız uçaklar tarafından hedef alınması sonucu kullanılamaz hale geldi. Rusya bu işin peşine bırakmayacağı benziyor.

Fetih Medya

Fetih Medya


[wp-svg-icons icon=”camera-2″ wrap=”i”]  HTŞ Şam’da Rejime Ait ATGM’yi Keskin Nişancı Atışı ile Vurdu

 


[wp-svg-icons icon=”camera-2″ wrap=”i”]  ÖSO’ya bağlı Ceyşül Nasr İdlib cephesinde Rejime ait tankı imha etti.

 


[wp-svg-icons icon=”camera-2″ wrap=”i”]  Muhalifler İdlib kırsalında Esed Rejimine ait bir çok silah ve mühimmat ele geçirdi.(Tank Mermisi , Anti Tank Füzeleri , Mayınlar , RPG Füzesi , Silah ve Mermi)

 


[wp-svg-icons icon=”camera-2″ wrap=”i”]  Nureddin Zengi grubu İdlib cephesinde Rejime ait tankı imha etti.

 


[wp-svg-icons icon=”camera-2″ wrap=”i”]  Hama’nın kuzeydoğusundaki Atşan beldesinin Rusya ve İran destekli güçlerden geri alınması sırasında muhaliflerin Rejime bağlı unsurların mevzilerini hedef aldığı ağır silah saldırılarından

 


[wp-svg-icons icon=”truck” wrap=”i”]  İdlib’in güney kırsalındaki Taleb köyünde Rejim güçlerinin savunma hattına yönelik düzenlenen bombalı araç saldırısının sorumluluğunu Tahriru’ş Şam grubu üstlendi.

Fetih Medya

Fetih Medya


Ceyşil izze gurubu Rejime karşı yaptığı saldırıların görüntülerini yayınladı.

 


[wp-svg-icons icon=”rocket” wrap=”i”] Feyleki Şam İdlib Güneyinde ve hama kırsalında Rejim mevzilerini ağır silahlarla vuruyor.

Fetih Medya

Fetih Medya

Fetih Medya

Fetih Medya


[wp-svg-icons icon=”compass” wrap=”i”]  İdlib’deki çatışmalar EbuZuhur havaalanı çevresinde yoğunlaştı.

Fetih Medya


[wp-svg-icons icon=”file-4″ wrap=”i”] Feylak Sam sözcüsü 20 bin Türk askeri ve tüm muhalif grupların katilimi ile Afrin operasyonunun başlayacağını ve en fazla 2 ayda tamamlanmasının hedeflendiğini söyledi.

Fetih Medya


[wp-svg-icons icon=”pushpin” wrap=”i”]  Bugün Huveyn’e giren muhalif birliklerinde ilk defa TSK aracları görüntülendi, Türkiye Rejime net bir mesaj verdi.
Fetih Medya

Fetih Medya


[wp-svg-icons icon=”camera-2″ wrap=”i”]  Doğu Guta’daki Ceyşul İslam grubu Esed Rejimine saldırı anlarını gösteriyor.

 


[wp-svg-icons icon=”camera-3″ wrap=”i”]  Güney İdlib kırsalına bağlı İstiblat köyünde konuşlu bulunan Nusayri ordusu, Heyet Tahriru’ş Şam tarafından 122mm topları ile hedef alındı.

Fetih Medya


[wp-svg-icons icon=”image” wrap=”i”]  Güney İdlib kırsalına bağlı İstiblat ve Haribe köylerinde konuşlu bulunan mücrim Rejim, Tahriru’ş Şam Birlikleri tarafından 14.5mm ağır silahı ile hedef alındı.

Fetih Medya


[wp-svg-icons icon=”image-2″ wrap=”i”]  Muhalifler, Güney İdlib kırsalına bağlı Hiveyn, Ard’ul Zarzur, Atşan ve Umm’ul Halahil köylerine yeniden hakimiyet sağladılar.

Fetih Medya


[wp-svg-icons icon=”images” wrap=”i”]  Mücrim Rejim uçakları, Doğu İdlib kırsalına bağlı Serakib şehrinin Güney civarını bir çok hava saldırısı ile hedef aldı. Saldırıda kayıplara rastlanılmadı.

Fetih Medya


[wp-svg-icons icon=”flag” wrap=”i”]  Muhaliflerin Idlib güneyinde bir Rejim konvoyunu ele geçirdiği haberi geliyor.


[wp-svg-icons icon=”flag” wrap=”i”]  Haleb’in güneyindeki Cebel Hus’ta bir grup Rejim milisinin saf değiştirdiği ve su an HTŞ’nin elinde olduğu belirtiliyor.


[wp-svg-icons icon=”facebook-2″ wrap=”i”]  Beşşar Esed’in amcasının oğlu Süleyman Hilal Esed, isyan etmiş: “Durum normal değil ya da Rus ve Suriye pilotları muhaliflerle işbirliği yapıyor. Bizden 300 onlardan bir kişi gidiyor, belki de hiç.

Fetih Medya


[wp-svg-icons icon=”camera-2″ wrap=”i”]  Esed Rejiminin karada verdiği ciddi kayıplardan sonra Rusya İdlib güneyini denizden füzelerle vurdu. (Rusya’nın attığı füzeler bazen patlamıyor)

 


[wp-svg-icons icon=”bullhorn” wrap=”i”] Türkistan İslam Partisi İdlib’in Güneyinde Zerzur köyünü Rejimden aldığını duyurdu.

Fetih Medya

Suriyelilerin Esed-Rusya-DAEŞ saldırılarından kaçışı sürüyor Yanlarında getirdikleri giysilerden çadır yapıp kalanları ısınmak içim yakıyorlar.

 


Muhalifler Ebu Zuhura takviye birlik sevk ediyor….

 


Ebu Zuhur Hava üssüne operasyonu yöneten Rejim albay muhalifler tarafından öldürüldü.

Fetih Medya


Hama Cephesinde en fedakar ÖSO gurubu olarak Bilinen Ceşil İzze’nin Lideri, ”Çatışmasızlık” bölgesi dahilinde olan yerlerin nasıl bombalandığını göstererek Astana’a sürecini ”ihanetle” nitelendiriyor.


Hamrada Esed Rejimi ve müttefiklerinin yaptığı hava saldırılarından sonra ortaya çıkan manzara…

 


Esed Rejimi ve Rusya’nın hava saldırılarında enkaz altında kalan çocuklar..

 


Esed ve Rusya Hama Kuzey Kırsalı ve İdlib güneyini Şiddetli şekilde bombalıyor…

 


Guta’da Rejimin nöbet noktasına saldırı oldu, çok sayıda Esed militanının öldürüldüğü ve bazı hafif silahlar da ele geçirildi.

Fetih Medya

Fetih Medya

Fetih Medya

Fetih Medya


Hama Kuzey Cephesinde bombalanan çocuklar ve onları tünellerde saklamaya çalışan aileleri…

 


Harastada muhalifler tarafından öldürülen üst düzey rejim subaylarının bilgileri yayınlandı.

Fetih Medya


Suriye Sivil Savunma Şam kırsalı ekipleri 2017 İstatistikleri..

Fetih Medya


Rusya Savunma Bakanlığı yaptığı yazılı açıklama ile, Humeymim üssüne yapılan drone saldırılarının Türkiye’nin desteklediği grupların bulunduğu İdlib bölgesinden yapıldığını ileri sürdü. Ruslar önceki gün de ABD’yi suçlamıştı.


Doğu Guta  bombardımanı • 353 hava saldırısı • 440 karadan karaya füze • 121 ölü ve 580 yaralı iyileştirme ile sonuçlanan 2311 taburcu.

 


Lazkiye Doğusunda Rejime ait silah deposunda patlama oldu.olay yerinde rejim milislerinden ölü ve yaralıların olduğu da ifade ediliyor.


Lazkiye Doğusunda Rejime ait silah deposuna yapılan saldırıyı Ebu Ammara tugayı üslendi.

Fetih Medya


İdlib’in güneydoğusu, Halep’in güneyi ve Hama doğusunda Esed, Rusya, İran ve DAEŞ’in işbirliği sürüyor. Esed ve İran destekli militanlar EbuZuhur’a 2.3 km’de. Muhalifler Halep güneyinde CebelHus’u boşaltmaya hazırlanıyor. Demir yolu sınır mı olacak, göreceğiz.

Fetih Medya


Rus savaş uçakları bugün Kuzey humus cebinde Talbiseh bombaladı. Birkoç sivil öldürüldü.

 


Esed ve müttefikleri çocukları katlettiler ve uluslararası olarak yasaklanmış silah kullandılar ama uluslararası toplum sessiz kaldı!

Fetih Medya

Fetih Medya


Cerablus’ta Pkk’nın hücre evine yapılan operasyonda 4 Pkk’lı patlayıcı alet ve mayınlarla birlikte yakalandı


Münbiç Şehrinde Yapılan Bombalı Araç Saldırısında YPG’nin Komutanı Öldürüldü.

Fetih Medya


TSK’ya ait Obüsler Arfin kırsalında YPG hedeflerini vurdu. 1’i silah deposuna ve biride teröristlerin bulunduğu bir binaya çarptı. 8 YPG’li Öldürüldü.


EbuZuhur üssü çevresindeki çatışmalarda en az 40 Esed rejimi ve İran destekli Şii militan öldürüldü, 14 Rejim yanlısı militan esir alındı. Çatışmalar sürüyor


Batı Haleb’e bağlı Raşidin semtinde nöbet tutan Heyet Tahriruş Şam Birlikleri.

Fetih Medya

Fetih Medya


Güney Haleb kırslına bağlı Ebu Revil köyü, mücrim Rejim militanları ile girilen şiddetli çatışmalar sonrası yeniden ele geçirildi.


Doğu İdlib kırsalına bağlı Serakib şehrinin mücrim Rejim uçakları tarafından hava saldırısına uğraması sonrası, meydana gelen hasar.

Fetih Medya

Fetih Medya


Doğu İdlib kırsalına bağlı Tugan tepesi, Sultan tepesi ve Ebu Zuhur şehri, şiddetli bir şekilde işgalci Rus uçakları ve mücrim rejim ağır silahları tarafından hedef alınmakta.


Doğu İdlib kırsalına bağlı Serakib şehrine yönelik, işgalci Rus uçakları tarafından gerçekleşen hava saldırısı sebebi ile, akar yakıt satılan yerlerde yangın meydana geldi.

Fetih Medya

Fetih Medya


Kuzey Humus kırsalına bağlı Havle bölgesi ve Telbise şehri, mücrim rejim tarafından ağır toplar ve ağır silahlar ile hedef alınması sonucu, bir şehit ve onlarca yaralı bulunmakta. Ayrıca Gantu kasabası 40 üzerinde ağır top ile hedef alınması sonucu bir çok yaralı bulunmakta.


Şam kırsalına bağlı Arbin cephe hattında, Vizaratu’l Ray binası üzerinde konuşlu bulunan Nusayri ordusuna ait bir Konkors rampası, Heyet Tahriruş Şam’a bağlı keskin nişancılar birliği tarafından, 12.7mm keskin nişancı tüfeği ile hedef alınarak imha edildi.


Şeyh Ebu Malik’uş Şami, Güney İdlib cephe hattında Birlikleri ile birlikte.

Fetih Medya


Rusya ebu Zuhur ve etrafını fosfor bombası ile bombalıyor.

 


DAEŞ’e bağlı Amak Ajansı, İdlib’deki Ebu Zuhur Askeri Havaalanı yakınlarında 3 Rejim askerinin öldürüldüğünü 5’inin esir alındığını iddia etti.

Fetih Medya


Doğu Guta’da katliam devam ediyor.Bombalamada iki çocuğu şehit olan anne ve baba

Fetih Medya

 

Yorum Yazın

UYARI: Hakaret içeren ve imla kurallarına dikkat edilmeden yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.