Saha Gündemi:02.07.2019

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 2 Temmuz 2019 | Salı 22:55

Hey’et Tahriru’ş-Şam’a bağlı kontrol noktası İdlib kırsalına bağlı “Kefer Teharim” beldesinde Rejim için çekim yapan bir şahsı tutukladı.


Rejim savaş uçaklarının güney İdlib Han Şeyhun kasabası yerleşim yerlerini bombalaması sonucu bölge halkından bir kişi hayatını kaybetti ve yaralılar bulunmakta.


Rejim güney İdlib Rekaya köyü yakınlarını yakıcı napalm bombasıyla hedef aldı.


El-Fethu’l-Mubin birlikleri Sehlu’l-Ğab “Furu” köyü mihverine sızma girişiminde bulunan Nusayri ordusu birliğini 3 adet yönlendirmeli roketle hedef aldı. Sızma girişiminde bulunan birlikte ölü ve yaralılar bulunmakta.


Hey’et Tahriru’ş-Şam güçleri Rus özel birliklerinin dün gece kuzey Hama Kassabiye mihverine sızma girişimini boşa çıkardı. Yaşanan şiddetli çatışmalarda pikap türü bir aracın vurulmasıyla saldırıda bulunan birlikler geri çekilmek zorunda kaldı.


Rejim ve işgalci Rusya uçakları kuzey Hama Keferzeyta ve güney İdlib Han Şeyhun kasabalarını ve yine Habid ve Besida beldelerini bombalıyor.


Hey’et Tahriru’ş-Şam’a bağlı keskin nişancı birliği batı Hama Sehlu’l-Ğab’a bağlı Huveyz cephesinde Nusayri ordusu askerini etkisiz hale getirdi.


Ulusal Özgürlük Cephesi Lazkiye kırsalına bağlı Ekrad Dağı Ebu Es’ad tepesine saldırı düzenlediklerini ve aralarında yüksek rütbeli bir subay olmak üzere bir Nusayri ordusu birliğini etkisiz hale getirdiklerini açıkladı.


Haseke kuzeyindeki Resulayn kasabasında PKK/PYD’nin kazdığı tüneller sebebiyle İmam Buhari Camii çöktü.

Fetih Medya

Fetih Medya


Haseke kuzeyindeki Resulayn kasabasına yakın Ebu Raseyn köyünde PKK’nın kontrol noktasına bombalı araç saldırısı düzenlendi.


Rakka kuzeyindeki Kenitre köyünde devriye atan PKK/PYD aracına mayınlı saldırı düzenlendi. 3 PKK’lı ölürken 2 PKK’lı yaralandı.


Tahrir-uş Şam, Hama’ya bağlı el-Kasabiyye mıntıkasına sızma girişiminde bulunan Rus özel kuvvetlerinin sızma girişimini engelleyip, Rusları geri çekilmeye zorladı.


Cephe-Vataniyye bugün, Tel Ebu Asad mıntıkasına başarılı bir sızma operasyonu gerçekleştirdi. Operasyonda aralarında subay da olduğu bir grup Esed milisi öldürüldü.


Müminleri Teşvik Et Operasyon Odası, Sahil Ğab’a bağlı Meşaria köyüne yaptığı sızma operasyonu sonucunda 7’den fazla kişiyi öldürüp, yaraladığını duyurdu.


Heyet Tahrir Şam kanas birimi Rejim milislerini hedef aldı.

 


Esad savaş uçakları, bu sabah İdlib’in güneyindeki Han Şeyhun kasabasını bombaladı.

 


Savaş uçakları, İdlib’in güneyindeki Jbala köyünü bombaladıktan sonra birçok sivil yaralandı.

 


Esad’ın savaş uçakları, Han Şeyhun şehrinin sivil semtlerini bombalar hedef ile aldı.

 


Kaynak: Fetih Medya

Yorum Yazın

UYARI: Hakaret içeren ve imla kurallarına dikkat edilmeden yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.