Saha Gündemi:07.07.2019

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 7 Temmuz 2019 | Pazar 21:51

Rejim savaş uçakları güneydoğu İdlib kırsalına bağlı Han Şeyhun kasabasını, Cercenaz ve Reffe beldelerini hava saldırıları ile hedef alıyor.


Güney İdlib kırsalına bağlı Skek köyü ile et-Temaniye kasabası Rejim savaş uçağı tarafından hava saldırıları ile hedef alındı.


Güney İdlib kırsalına bağlı Marşverin kasabası civarı, Telmenas kasabası ve Maret Numan şehri etrafı Rejim savaş uçakları tarafından bir çok defa hava saldırılarına hedef oldu.


Güney Doğu İdlib kırsalına bağlı Babila ile Marşverin kasabaları etrafının hava saldırıları ile hedef alınması sonucu, aralarında bir çocuğun bulunduğu üç kişi hayatını kaybetti.


Batı İdlib kırsalına bağlı el-Bedriye köyünün Rejim güçleri tarafından ağır toplar ile hedef alınması sonucu bir çocuk yaşamını yitirdi bir diğeride yaralandı.


Muhalif gruplar İdlib’in Cebeli Zaviye kasabasında Rejim güçlerine ait bir keşif uçağı düşürdü.


Rejim savaş uçakları güneydoğu İdlib kırsalına bağlı Han Şeyhun kasabasını ve Cercenaz ve Reffe beldelerini hava saldırıları ile hedef alıyor.

Fetih Medya


Mihraç Ural’a yapılan suikastı, Ebu Amara grubu resmi bir beyanla üstlendi.

Fetih Medya


HTŞ güçleri bugün kuzeybatı Hama’da ATGM ile Rejim sığınağını havaya uçuruyor.

 


Muhalif gruplar Hama kuzeyindeki Maharde, Sulheb ve Kernez kasabalarında bulunan Rejim mevzilerini ağır toplarla vuruyor.


Ulusal Kurtuluş Cephesi Hama kuzeyindeki Şeyh Hadid, Biredic,Hayalin,Hamamiyet ve Cerniye kasabalarında bulunan Rus askeri mevzilerini grad füzeleriyle vuruyor.


Rus savaş uçağı bu öğleden sonra Hama kırsalındaki El Latimineh kasabasını bombaladı.

 


Kaynak: Fetih Medya

Gizlenecek yazı,link veya diğer şeyleri buraya yazın.

Yorum Yazın

UYARI: Hakaret içeren ve imla kurallarına dikkat edilmeden yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.