Saha Gündemi:08.06.2019

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 8 Temmuz 2019 | Pazartesi 23:54

Rejim savaş uçakları güney İdlib Maarratun-Numan kasabasını hava saldırıları ile hedef aldı.


Kuzey Hama kırsalına bağlı Keferhud mihveri üzerinde Ceyşu’l-İzze bir grup Rejim militanını Fagot roketi ile hedef alması sonucu militanlardan ölüler ve yaralılar bulunmakta.


Hey’et Tahriru’ş-Şam Kuzey Hama kırsalına bağlı Tel Himeymiyat’da konuşlu bulunan Nusayri ordusunu Fiil füzeleri ile hedef aldı.

Fetih Medya

Fetih Medya

Fetih Medya


El-Fethu’l-Mubin operasyon odası Kuzey Batı Hama kırsalına bağlı Tel Melleh mihverine yönelik ilerleme girişiminde bulunan Rejim militanlarını başarıyla geri püskürttü.


El-Fethu’l-Mubin operasyon odasına bağlı ağır top ve roket birliği, Hama kırsalına bağlı Tel Melleh bölgesini hedef alan Rejim milislerine ait ağır silahı hedef alarak imha etti.


Der!a kırsalında bulunan Neva-Tel Cumua yolunda Rejim güçlerininin üst düzey subayının aracına kimliği belirsiz kişilerce ateş açıldı. Subay ağır yaralanarak hastaneye kaldırıldı.


TSK’ya ait tank ve zırhlı araçların bulunduğu askeri konvoy Kefr Lusin beldesinden geçerek İdlib güneyindeki üslere intikal etti.


Ulusal Kurtuluş Cephesi Hama kuzeyindeki Huveyz köyünde bir grup Rejim milisini ATGM füzesiyle vurdu.


Çobanbey’de ÖSO polislerini taşıyan bir araca EYP saldırısı düzenlendi. Saldırıda polis komiser yardımcısı Casim Salim yaralandı. Oğlu hayatını kaybetti.

Fetih Medya

Fetih Medya


Cephe-Vataniyye, Hama’ya bağlı Huveyz mıntıkasında Nusayri topluluğunu ATGM ile isabetli atışla vurduğunu duyurdu.


L-39 tipli Suriye savaş uçağı, Hama’ya bağlı Kefer-Zita köyünü hedef alırken görüntülendi.


Cephe-Vataniyye, bir grup Nusayri milisini Hama’ya bağlı Kefer-Hud mıntıkasında ATGM ile isabetli atışla vurduğunu duyurdu.


Cephe-Vataniyye, Hama’ya bağlı Tel-Milh mıntıkasına ilerleme girişiminde bulunan Nusayri ordusunu geri püskürttü. Düşman saflarında ölü ve yaralılar bulunuyor.


ÖSO güçleri Rejim birliklerine saldırıyor ve bugün Kuzeybatı Hama’da ATGM ile hedef alınan Rejim milisleri…

 


Kaynak: Fetih Medya

Yorum Yazın

UYARI: Hakaret içeren ve imla kurallarına dikkat edilmeden yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.