Saha Gündemi:10.08.2019

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 10 Ağustos 2019 | Cumartesi 10:30

Kuzey Lazkiye Kıbeyne mihverinde Muhalifler ile Nusayri ordusu arasında şiddetli çatışmalar yaşanıyor. Aynı zamanda bölge yoğun bombardıman altında.


Rejim helikopterleri güney İdlib Maarrathurme beldesini varil bombaları ile hedef alıyor.


Kuzey Hama el-Cisat mihverinde Muhalifleri ile Nusayri ordusu arasında şiddetli çatışmalar yaşanıyor.


El-Fethu’l-Mubin operasyonları çerçevesinde Kuzey Hama el-Cisat mihverinde yaşanan çatışmalarda Nusayri ordusu saflarında ölü ve yaralılar bulunmakta. Aynı zamanda Rejim’e ait bir tank imha edildi.


Güney İdlib kırsalına bağlı “Tel Sekik” mihverine ilerleme girişiminde bulunan muhalif gruplar ile Nusayri ordusu arasında çatışmalar yaşanıyor.


İşgalci Rus uçaklarının güney İdlib kırsalına bağlı Temania beldesini bombalaması sonucu bir kişi hayatını kaybetti.Çoğunluğu kadın ve çocuklardan oluşan 17 kişi yaralandı.


El-Fethu’l-Mubin operasyon odası,  İdlib kırsalına bağlı “Tel Sekik” bölgesine başarısız ilerleme girişimi sırasında Nusayri ordusu milislerinden ölen ve yaralananların olduğunu duyurdu.


Rejim milislerinin yeniden ilerleme girişimleri nedeniyle İdlib kırsalına bağlı “Tel Sekik” mihverinde yeniden çatışmalar başladı.


Rejim milislerinin kuzey Lazkiye Kıbeyne mihverine ilerleme girişimi nedeniyle bölgede Hey’et Tahriru’ş-Şam sabaşçıları ile Rejim milisleri arasında şiddetli çatışmalar yaşanıyor.


ÖSO birlikleri ve polis teşkilatı Azez-Ahtarin hattında kurban bayramı vesilesiyle güvenlik önlemlerini artırdı. Herhangi bir saldırı yada patlamanın olmaması için hem havadan hem de karadan uygulama başlatıldı.


Cisyat köyü çevresinde muhalifler ile Rejim arasında çatışmalar yaşanıyor.


Esed rejimine bağlı askeri güvenlik sorumlusu Usame Mensur Suveydan,Dera kırsalındaki Sanamin beldesinde kimliği belirsiz kişilerce öldürüldü.


Azez merkezinde meydana gelen bombalı motorsiklet saldırısında yaralı siviller ve maddi hasar mevcut.

Fetih Medya Fetih Medya


Muhalif gruplar Hama kuzeyindeki Sukayk tepesine ilerlemeye çalışan Rejim milislerini ağır kayıp verdirerek geri püskürttü. Rejim bölgeye tekrar saldırı başlattı. Çatışmalar halen devam ediyor.


Rejim milisleri Hama kuzeyindeki Tel Sukayk köyünü ele geçirdi.


PKK/PYD’nin  muhtarlarından Raşid Ali Rakka batısındaki Mansura kasabasında kimliği belirsiz kişilerce öldürüldü.


Afrin’in Siyaset kavşağında patlama meydana geldi.


Muhalif gruplar Hama kuzeyindeki Tel Sukayk çevresinde büyük bir Rejim grubuna bombalı araç saldırısı düzenledi.


Muhalif gruplar Tel Sukayk köyünü Rejimden tekrar ele geçirdi.

Fetih Medya


Muhalif gruplar Hama askeri hava üssünü ağır top ve katyuşa füzeleriyle vuruyor.


Muhalif gruplar Lazkiye kuzeyindeki Kibeyne hattında ilerlemeye çalışan Rejim milislerini ağır kayıp verdirerek geri püskürttü.


ÖSO’ya bağlı 23.Fırka Halep güneyindeki Vasıta köyünde Rejim’e ait bir siperi ATGM füzesiyle vurarak 4 milisi etkisiz hale getirdi.


Muhalif gruplar Hama kuzeyindeki Atşan köyü çevresinde Rejim’e ait bir tankı imha etti.


İdlib güneydoğusundaki Selumiye köyünde Rejim’e ait roketatar rampası ateşleme esnasında patladı.Mürettebatın tamamı öldü.


Muhalif gruplar Hama kuzeyindeki Tel Sukayk köyünde Rejim’e ait 5 araç ve 3 adet 23mm uçaksavar yüklü pikapı imha etti. Ayrıca çok sayıda mühimmat ele geçirildi.


Hama kuzeyindeki Habit köyü çevresinde muhalifler ile Rejim arasında çatışmalar yaşanıyor.


Ulusal Kurtuluş Cephesi Hama kuzeyindeki Magar Hamam köyünde Rejim’e ait 23mm top mevzisini grad füzesiyle imha etti.


Müminleri Teşvik Et operasyon odası, Lazkiye kırsalında ki Salnafe bölgesindeki Rus ve Nusayri milislerin toplanma alanlarını 2. defa Grad füzeleri ile vurduğunu açıkladı.

Fetih Medya


Heyet Tahrir-uş Şam, Hama’ya bağlı es-Sekik köyünde  bombalı araç saldırısı gerçekleştirdi.

Fetih Medya


ABD öncülüğündeki koalisyon dün gece saatlerinde zırhlı araçlar, iş makineleri ve prefabrik konutlar taşıyan yaklaşık 70 tırlık bir konvoyu daha Irak’tan YPG/PKK’lı teröristlerin kontrolündeki bölgeye gönderdi.

 


Muhalifler Tel Sukeyk bölgesinde Rejim unsurlarına karışı bombalı araç saldırısı düzenledi.

 


Kaynak: Fetih Medya

Yorum Yazın

UYARI: Hakaret içeren ve imla kurallarına dikkat edilmeden yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.