Saha Gündemi:11.08.2019

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 11 Ağustos 2019 | Pazar 23:17

Tahriru’ş-Şam askeri kaynağı: İdlib kırsalına bağlı “Tel Sekik” bölgesinde Nusayri ordusu toplanma noktasına bombalı araç saldırısı düzenlendi.


Kuzey Lazkiye kırsalına bağlı Kıbeyne mihverine ilerleme girişimi sırasında Nusayri ordusu saflarında ölü ve yaralı kayıpları bulunuyor.


Güney Haleb kırsalına bağlı “Tel Vasıta” bölgesinde bulunan Rejim mevzisinin Ulusal Kurtuluş Cephesi tarafından hedef alınması sonucu Rejim milislerinden ölen ve yaralananlar oldu.


İBA haber kaynağı: Güney İdlib kırsalına bağlı “Tel Sekik” bölgesine düzenlenen fedai operasyonu ve karşı atak sonucu, Rejime ait 5 askeri araç, 3 adet 23 mm. otomatik silah ve 1 mühimmat yüklü araç imha edildi.


Hama kırsalına bağlı Ebu Dali yakınlarında Rejim’e ait roket rampası özgür bölgeleri bombalaması sırasında infilak etti.


Rejim milisleri güney Haleb kırsalına bağlı Halsa köyünü top atışlarıyla bombalıyor.


Güney İdlib kırsalına bağlı Habid beldesi yakınlarında El-Fethu’l-Mubin birlikleri ile Rejim milisleri arasında şiddetli çatışmalar yaşanıyor. Aynı zamanda bölge yoğun bir şekilde bombalanıyor.


El-Fethu’l-Mubin operasyon odası birlikleri güneydoğu İdlib kırsalına bağlı Atşan köyünde Nusayri ordusu noktalarını top ve roket atışlarıyla hedef alıyor.


El-Fethu’l-Mubin operasyonları çerçevesinde güney İdlib Habid mihverinin roket atışlarıyla hedef alınması sonucu Rejim saflarında ölü ve yaralılar bulunmakta.


Güney İdlib Habid mihverinde Rejim milisleri ile El-Fethu’l-Mubin birlikleri arasında şiddetli çatışmalar yaşanıyor.


Rejim helikopterleri kuzey Hama el-Ceyşat mihverinde Nusayri ordusu toplanma noktasını yanlışlıkla varil bombası ile hedef aldı.

 


Güney İdlib Kefrenbil kasabası roket rampaları ile hedef alınıyor.
Aynı zamanda Maarzeyta beldesi Rejim savaş uçakları tarafından bombalanıyor.


Heyet Tahriru’ş-Şam savaşçıları tarafından Kuzey Lazkiye Kıbeyne cephesinde Nusayri ordusuna ait buldozerin RPG roketi ile hedef alınması sonucu imha edildi.


Güney İdlib kırsalına bağlı Tel Sekik mihverinde Nusayri ordusu topluluğunun muhalifler tarafından yönlendirilebilir roket ile hedef alınması sonucu saflarında isabetler bulunmakta.


Heyet Tahriru’ş-Şam’a Kuzey Lazkiye kırsalına bağlı Kıbeyne mihverine yönelik ağır bombardıman eşliğinde gerçekleştirilen saldırı muhalifler tarafından geri püskürtüldü.


Güney İdlib kırsalına bağlı et-Temania beldesi şiddetli hava saldırıları ve füzeler ile hedef alınmakta.


Güney Doğu İdlib kırsalına bağlı Sikek mihverinde el-Fethu’l-Mubin grupları Nusayri ordusuna ait bir tankı anti tank roketi ile hedef alarak imha ettiler ve tankın etrafında bulunan milislerden bazıları öldürüldü.


Güney İdlib kırsalına bağlı Sikek mihverinde Nusayri orudusuna ait ikinci bir tank el-Fethu’l-Mubin operasyonu kapsamında anti tank roketi ile hedef alınarak imha edildi.


Güney İdlib kırsalına bağlı Kefranbil kasabası işgalci Rus savaş uçakları tarafından füzeler ile hedef alınıyor.


Hey’et Tahriru’ş-Şam tarafından düzenlenen emniyet operasyonunda DAEŞ’in sözde İdlib valisi “Ebu Halid Telminnes” ve naibi “Ebu Abdu Şedid” batı İdlib Salkin-Derkuş yolu üzerinde öldürüldü.


Hama kuzeyindeki Um Haratin köyünde Rejim’e ait çok namlulu roketatar rampası ateşleme sırasında patladı.


Muhalif gruplar Hama kuzeyindeki Magar Hamam-Cisyat hattında sızma hazırlığında olan iki ayrı Rejim grubunu ağır füzelerle vurdu. Gruptan çok sayıda ölü ve yaralı var.


Rejime bağlı çok sayıda ambulans Hama kuzeyindeki Habit hattına ölü ve yaralıları almak için intikal ediyor.


Esed rejimi ve müttefikleri Hama kuzeyindeki Tel Sukayk ve Habit kasabalarını ele geçirdi.


ÖSO komutanları Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı bölgelerinde konuşlu özel kuvvetleri bayram sebebiyle ziyaret etti.


Heyet Tahrir Şam’ın, İdlib güney kırsalında Esed rejimi unsurlarını hedef aldığı bomba yüklü araç saldırısı kameralara böyle yansıdı.

 


Esad ve Rusya, muhalefetin kontrol ettiği bölgelerde sivil yerleşim birimlerine saldırmaya devam ediyor.

 


Esed militanları yakaladıkları muhalif askerleri diri diri yakıyor.

 


Kaynak: Fetih Medya

Yorum Yazın

UYARI: Hakaret içeren ve imla kurallarına dikkat edilmeden yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.