Saha Gündemi:12.08.2019

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 12 Ağustos 2019 | Pazartesi 22:34

Kuzey Lazkiye kırsalına bağlı Kıbeyne mihverinde şiddetli bombardıman eşliğinde ilerleme girişiminde bulunan Rejim militanları ile muhalifer arasında şiddetli çatışmalar yaşanıyor.


Kuzey Lazkiye kırsalına bağlı Kıbeyne mihverinde ilerleme girişiminde bulunan Nusayri ordusuna ait bir tank muhalifler tarafından RPG roketi ile hedef alınarak imha edildi.


Güney Doğu İdlib kırsalına bağlı Um Celal köyü Rejim savaş uçağı tarafından bir çok kez hedef alındı.


Güney Doğu İdlib kırsalına bağlı et-Temania güneyinde bulunan Tel Teri’ye yönelik ilerleme girişiminde bulunan Rejim militanları ile el-Fethu’l-Mubin grupları arasında şiddetli çatışmalar yaşanıyor.


Güney Doğu İdlib kırsalına bağlı et-Temania beldesi ve etrafı şiddetli bir şekilde savaş uçakları tarafından bombardımana tabi tutuluyor.


Güney İdlib kırsalına bağlı Sikek miheverinde konuşlu bulunan Nusayri ordusu, el-Fethu’l-Mubin operasyonu kapsamında ağır toplar ile hedef alındı ve isabetler elde edildi.


El-Fethu’l-Mubin grupları Sikek mihveri üzerinde Rejim militanlarına ait bir ‘Pickup’ aracı yönlendirilebilir roket ile hedef alarak imha etmeyi başardılar.


Fethul Mubin operasyon odası birlikleri Lazkiye kuzeyinde Kıbeyne hattında Rejim’e ait bir tankı RPG9 füzesiyle imha etti.


Ulusal Kurtuluş Cephesi Hama kuzeyindeki Hakura cephesinde sızmaya çalışan Rus askerlerini geri püsküttü.


Ulusal Kurtuluş Cephesi sözcüsü Naci Mustafa:” Türkiye’nin biz Kuzey Hama’dan çıkın diye bir teklifi olmadı.Bunu yanı sıra Türkiye İdlib’deki savaşçılarımıza her türlü desteği vermeye devam ediyor.” şeklinde konuştu.


Muhalif gruplar Hama kuzeyindeki Sekik köyü çevresinde Rejim’e ait 23mm top mevzisini imha etti.


Maret Numan’dan geçen TSK konvoyu güneydeki Morek üssüne intikal etti.

Fetih Medya


Hama kuzeyindeki Tamaane köyü güneyinde bulunan Tel Tera köyünde muhalifler ile Rejim arasında çatışmalar yaşanıyor.


ÖSO güçleri bugün Güneydoğu İdlib’deki Sukayk köyünde ATGM ile 2 Rejim tankını imha etti.

 


Lazkiye Cephesi/Kürt Dağında muhaliflerin nöbet tuttuğu bölgeye 100’den fazla roket atılmasına rağmen mevzilerini terk etmiyorlar.

 


ABD destekli YPG/PKK güçleri Türkiye’nin olası saldırısına karşı Ceylanpınar sınırındaki Rasulayn beldesinde tünel inşa ediyor.

 


Esed rejimi ve Rus uçakları Bayramın 2.gününde de bombalıyor…

 


Kaynak: Fetih Medya

Yorum Yazın

UYARI: Hakaret içeren ve imla kurallarına dikkat edilmeden yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.