Saha Gündemi:28.06.2019

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 28 Haziran 2019 | Cuma 22:35

Batı Hama “Şir Mağar” noktasında konuşlu TSK ile bölgede bulunan Rejim milisleri arasında ağır silahlarla karşılıklı atışmalar yaşanıyor.


Ceyşu’l-İzze kuzey Hama kırsalına bağlı Keferhud mihverinde Nusayri ordusu birliğini yönlendirmeli roketle hedef aldı.


Ceyşu’l-İzze “El-Fethu’l-Mubin” savaşı kapsamında kuzey Hama Keferhud mihverinde Rejim güçlerine bağlı ikinci bir birliği daha yönlendirmeli roketle hedef aldı.


“El-Fethu’l-Mubin” savaşı kapsamında kuzey Hama “Keferhud” mihverinde Nusayri ordusuna bağlı üçüncü bir birliğin Ceyşu’l-İzze tarafından yönlendirmeli roketle hedef alınması sonucu Rejim unsurlarından ölü ve yaralılar bulunmakta.


Kuzey Hama kırsalına bağlı Tel Melah ve Cibbin mihverlerine ilerleme girişimi nedeniyle “El-Fethu’l-Mubin” ile Nusayri ordusu arasında şiddetli çatışmalar yaşanıyor.


El-Fethu’l-Mubin Operasyon odası askeri kaynağı: İşgalci Rusya ve Nusayri rejimin Tel Melah ve Cibbin mihverlerine ilerleme girişimleri geri püskürtüldü ve Rejim saflarında onlarca ölü ve yaralı verdirildi.


Kuzey Hama Tel Melah ve Cibbin mihverlerinde Nusayri ordusu saflarında büyük bir kaos yaşanıyor ve onlarca ölü ve yaralıları bulunmakta.


Ceyşu’l-İzze kuzey Hama kırsalı cephelerinde yönlendirmeli roketlerle hedef almaları sonucu Nusayri ordusu milislerinden 50 üzerinde ölü ve yaralı olduğunu açıkladı.


Kuzey Hama Keferhud mihverinde Ceyşu’l-İzze tarafından yönlendirmeli roketle Nusayri ordusuna bağlı dördüncü bir birlik daha vuruldu.


Kuzey Hama Cibbin mihverinde gelen ilk bilgilere göre Nusayri ordusu saflarında biri yüzbaşı diğeri teğmen olmak üzere 17 ölü ve 28 üzerinde yaralı bulunmakta.


Kuzey Hama Keferhud mihverinde Nusayri ordusuna ait Şelka aracı Ulusal Özgürlük Cephesi tarafından kornet türü yönlendirmeli roketle hedef alınması sonucu imha edildi.


“El-Fethu’l-Mubin” operasyon odası savaşcıları tarafından uçak savar roketi ile hedef alınması sonucu kuzey Hama’da Rejim güçlerine ait L39 tipi savaş uçağı isabet alarak zorunlu iniş yaptı.


Hey’et Tahriru’ş-Şam güçleri şiddetli hava ve kara bombardımanı eşliğinde Kuzey Hama cephe hatlarına yönelik dördüncü defa ilerleme girişiminde bulunan Nusayri ordusu, el-Fethu’l-Mubin operasyon odası güçleri tarafından başarılı bir şekilde geri püskürtüldü.


El-Fethu’l-Mubin grupları, Nusayri ordusu tarafından Kuzey Hama kırsalına bağlı Tel Meleh ve el-Cubbeyn mihverlerine yönelik beşinci ilerleme girişimini geri püskürttüler.

Fetih Medya


Kuzey Hama kırsalına bağlı el-Cubbeyn mihverine yönelik ilerleme girişiminde bulunan Nusayri ordusu militanları, Tahriru’ş-Şam tarafından füzelerle hedef alındı.

Fetih Medya

Fetih Medya

Fetih Medya

Fetih Medya

Fetih Medya


El-Cubbeyn mihverine yönelik ilerleme girişiminde bulunan Rejim militanları Tahriru’ş-Şam tarafından 130mm ağır topları ile hedef alındı.

Fetih Medya

Fetih Medya

Fetih Medya


Asaibu’l-Hamra birliklerinin kuzey Hama “Vadi Osman” mihverinde düzenledikleri ani baskın sonucu, Nusayri ordusuna bağlı 5 unsur öldürüldü.

Fetih Medya


Türk topçu birlikleri Hama batısındaki Kabr Feda ve Kerim köylerinde bulunan Rejim mevzilerini vuruyor.


Ulusal Kurtuluş Cephesi Hama batısındaki Kabr Feda ve Kerim köylerinde bulunan Rejim mevzilerini grad füzeleriyle vuruyor.


Hama kuzeyindeki Tel Mellah ve Cubbin ekseninde Muhalif gruplar ile Rejim arasında çatışmalar yaşanıyor.


Ceyşul İzze grubu Hama kuzeyindeki Tel Mellah köyüne girmeye çalışan Rejim milislerini geri püskürterek 50 rejim milisini öldürdü.

Fetih Medya


Ceyşul İzze grubu Hama kuzeyindeki Kefr Hud köyünde dördüncü Rejim grubunu da RPG füzesiyle vurdu.


Muhalif gruplar Hama kuzeyindeki Kefr Hud köyünde Rejim güçlerine ait bir Şelka aracını imha etti.


Muhalif gruplar Hama kuzeyindeki Cubbin köyüne sızmaya çalışan Rejim milislerinden biri yüzbaşı biri teğmen olmak üzere 17 milisi etkisiz hale getirdi, 20 milis yaralandı.


Muhalif gruplar Hama kuzeyinde rejime ait L-39 tipi savaş uçağını ağır silahlarla hedef aldı ve uçak isabet alarak zorunlu iniş yaptı.


Ulusal Kurtuluş Cephesi Halep kuzeyindeki Beyanun cephesinde rejime ait 14.5mm ağır makineli silahı imha etti.


Ulusal Kurtuluş Cephesi Hama kuzeyindeki Kefr Hud köyünde rejime ait bir BMP aracını güdümlü füzeyle imha etti.


Muhalifler Hama kırsalındaki Rejim mevzilerini grad füzeleriyle hedef alıyor.

 


ÖSO güçleri, dün kuzeybatı Hama’daki Huvayz köyündeki Rejim pozisyonlarını baskın düzenliyor.

 


Kaynak: Fetih Medya

Yorum Yazın

UYARI: Hakaret içeren ve imla kurallarına dikkat edilmeden yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.