Saha Günlüğü: Havalar soğuk ve bombalı

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 10 Ocak 2018 | Çarşamba 17:24
Editörden:
Şam toprakları… İdlib’e hınca hınç doldurulmuş Müslümanlar. Esed için bulunmaz fırsat çünkü tüm muhalifler oraya kısılı kaldı. Bombalamalar devam ediyor. Kağıt üzerindeki anlaşmaların esamesi okunmuyor. Verilen sözlerin de..Zaten kimsenin kimseye itimat etmediği yer olmuş kutsal Şam toprakları. Bir avuç birbirine güvenip sımsıkı bağlanan ve kenetlenmiş tuğlalar gibi saf tutmuş fedakar insanın omzunda dönüyor direniş… Şam toprakları direnecek. Şuan zalime boyun eğip rahmet dilenenlerle, zulme baş kaldırıp direnenler birbirinden ayrılıyor sadece… Gün geçtikçe iman edenlerle bu sözü iddiadan başka birşey etmeyenler ayrışıyor sadece… Şam toprakları herkesin maskesini düşürdüğü kadar düşürdü… Artık gerçeklere de tahammül edemez olduk… İnna lillah

[wp-svg-icons icon=”airplane” wrap=”i”] İdlib kentinin ve kırsal kesiminin hava bombardımanı nedeniyle öldürülen en az 54 sivil belgelendi.


[wp-svg-icons icon=”flag” wrap=”i”] Heyet Tahriru’ş  Şam’a bağlı öncü birlikleri tarafından düzenlenen fedai operasyonu ile, Nusayri ordusu militanlarından 35’i etkisiz hale getirildi ve bir tank ve bir pikap aracı imha edildi.

Heyet Tahriru’ş  Şam’a bağlı, Ebu Huzeyfe’tul Homsi ismindeki askeri sorumlu İBA Haber’e yaptığı açıklamada şu sözlere yer verdi: “Heyet Tahriru’ş  Şam’a bağlı öncü birlikleri, Güney İdlib kırsalına bağlı Haveyn köyünün kuzey doğusunda bulunan Zarzur köyünde konuşlu mücrim rejime karşı bir fedai operasyonunda bulundu. Operasyonda 35 militan etkisiz hale getirildi ve bir tank ve pikap aracı imha edildi.”

Homsi’nin belirttiğine göre Birlikler, operasyonun başarı ile sonuçlanması ile birlikte, bir çok hafif silahıda ganimet alarak, sağ sağlim noktalarına geri döndüler.


[wp-svg-icons icon=”camera-2″ wrap=”i”] Güney İdlib ve Hama bölgesine destek olmak için yola koyulan Türkistan İslam Partisi


[wp-svg-icons icon=”camera-2″ wrap=”i”] Duma pazarında meydana gelen hava saldırısında  5 çocuk olmak üzere 12  sivili öldürüldü.

 


[wp-svg-icons icon=”target” wrap=”i”] Esed Rejimine ait medya ekibinin arabası  Harasta cephesinde kurşunlandı.

Fetih Medya


[wp-svg-icons icon=”airplane” wrap=”i”] Esed Rejiminin Rusya’nın hava saldırıları sonrasında Sincar kasabasını ve siloları vurduğunun görsel teyidi.

Fetih Medya

Fetih Medya

Fetih Medya


[wp-svg-icons icon=”camera-2″ wrap=”i”]İdlib’in kırsalında Gergnaz kasabasının yoğun bir şekilde bombalanmasına tanık olduk.

 


[wp-svg-icons icon=”camera-2″ wrap=”i”]Lübnan ordusundan bir askere sızdırıldı! Suriye’li mültecilere acımasızca işkence yapıldı.

 


[wp-svg-icons icon=”camera-2″ wrap=”i”] Mülteci Hikayeleri serimizin konuğu olan emekli elektrik mühendisi Suriyeli Muhammed Kusara “İnsanların özgürlük, reform ya da yaşama hakkı istemesi teröristlik değildir” dedi. Eşi Felek Kusara’nın ise Batı’ya mesajı vardı.


[wp-svg-icons icon=”image” wrap=”i”] İdlib’e intikalde TSK konvoyu Arfin sınır hattındaki PKK’nın RPG saldırısına maruz kalmıştır. Bir infilak ya da araç hasarı rapor edilmemiştir. Şarapnel hasarı hafif seviyededir.

Fetih Medya


[wp-svg-icons icon=”location” wrap=”i”] İdlib’te Esed ve İran’ın muhaliflere karşı yabancı militanlar ile karadan Rusya’nın havadan saldırıları sürüyor. Muhalifler birçok hatta sivillerin göçüne zaman kazandırmak için direniyor. İdlib güneydoğusunda Astana süreci 15 gündür fiilen bitmiş durumda.

Fetih Medya


[wp-svg-icons icon=”podcast” wrap=”i”] TSK intikali sırasında araçların yakınında gerçekleşen patlamanın RPG olmadığı, Zerzita köyü yakınlarına döşenen mayın sebebi ile gerçekleştiği anlaşıldı. Mayınların uzaktan kumandalı olduğu ifade ediliyor. Bölgedeki mayınlar imha ediliyor.


[wp-svg-icons icon=”camera-2″ wrap=”i”] Mayınların imha edilme anlarından görüntüler.

 


[wp-svg-icons icon=”bars” wrap=”i”] 2017’de Suriye’deki en büyük katiller:

1. Esed Rejimi

2. ABD Koalisyonu

3. Rusya

4. DAEŞ

Dünya buna ‘iç savaş’ diyor !!!

Fetih Medya[wp-svg-icons icon=”airplane” wrap=”i”] Duma şehrini hedef alan hava saldırıları nedeniyle enkazlardan yaralıları kurtarmaya çalışılıyor.

Fetih Medya

Fetih Medya

Fetih Medya

Fetih Medya

Fetih Medya

Fetih Medya


[wp-svg-icons icon=”camera-2″ wrap=”i”] Sivil Savunma ekipleri Doğu Şam’da Erbeen kasabasının yerleşim alanlarını hedef alan 3 hava saldırısının ardından kurtarma operasyonlarına devam ediyor.

 [wp-svg-icons icon=”airplane” wrap=”i”] Savaş uçakları, İdlib şehrinde Kansafra köylerinde yer alan bir aileyi hedef alan hava saldırılarını gerçekleştirdi, baba ve oğul öldürüldü, anne ve diğer 3 çocuk yaralandı. ŞGBG ekipleri ölenleri geri almak ve yaralıları kurtarmak için çalışıyor.

Fetih Medya

Fetih Medya

Fetih Medya

Fetih Medya[wp-svg-icons icon=”airplane” wrap=”i”] Doğu Guta’da  Esed Rejimi 35 hava saldırısı yaptı konut alanları ve pazarları yerlerini vurdu. 12 sivil öldü, 20’den fazla yaralı var.

Fetih Medya

Fetih Medya

Fetih Medya

Fetih Medya


[wp-svg-icons icon=”bullhorn” wrap=”i”] Feylak el Rahman grubu, başkent Şam’ın Cobar mahallesinde rejim güçleri tarafından gerçekleştirilen taarruzun başarısızlıkla sonuçlandığını açıkladı.

Fetih Medya


[wp-svg-icons icon=”camera-3″ wrap=”i”] Halep’in batısında Tahriru’ş Şam tarafından kullanılan, her ikisi de İran menşeli Safir marka 4×4 askeri araç ve monteli 106mm M40 A2 geri tepmesiz top.

Fetih Medya[wp-svg-icons icon=”airplane” wrap=”i”] Rus jetlerinin dün İdlib ile kırsalına hava saldırıları sonucunda 62 kişi öldü.


[wp-svg-icons icon=”library” wrap=”i”] Üç gün ard arda Halep Üniversitesine bağlı olan Bilişim Fakültesi öğrencileri İnkaz Hükümeti’nin fakülteyi kapanması sebebiyle açık hava ders almaya devam ediyorlar.

Fetih Medya

Fetih Medya

Fetih Medya[wp-svg-icons icon=”airplane” wrap=”i”] Doğu Guta’da bulunan Medeira beldesine hava saldırısı düzenlendi. Saldırıda 4 sivil öldü ve birçok kişi de yaralandı.


[wp-svg-icons icon=”images” wrap=”i”] Azez’de Güvenlik ve Polis Güçleri bombalı bir aracı etkisiz hale getirdi.

Fetih Medya

Fetih Medya

Fetih Medya


[wp-svg-icons icon=”newspaper” wrap=”i”] Esad güçleri sahada kayıp ederken medyada yalın zafer arayışında….


[wp-svg-icons icon=”airplane” wrap=”i”] Rusya Savunma Bakanlığı; Suriye’de askeri üssümüze insansız uçaklar ile saldırı düzenlendi ancak can kaybı yok diye açıklama yaptı.


[wp-svg-icons icon=”flag” wrap=”i”] Devrimciler Doğu Guta’da bulunan Hareste’deki Askeri Araçlar Komutanlığı cephesinde 4 yeni noktayı eke geçirdiler.


[wp-svg-icons icon=”airplane” wrap=”i”] Rus jetleri İdlib’in kırsalında bulunan Fervan, ElBerse köylerine vakum füzeleri ile hava saldırıları düzenledi.


[wp-svg-icons icon=”rocket” wrap=”i”] İdlib’in kırsalında bulunan Denede mahkeme binasına bir bombalı ile saldırı düzenlendi.


[wp-svg-icons icon=”target” wrap=”i”] Halep’in kuzey kırsalında bulunan ElMellah cephesinde Esad Rejimi destekçisi Kudüs Tugayının 20 üyesi öldürüldü.


[wp-svg-icons icon=”target” wrap=”i”] HTŞ, Hama Cephesinde Esed Rejimine karşı yaptığı fedai operasyonunda 35 Esed militanını öldürdü.


[wp-svg-icons icon=”camera” wrap=”i”] İdlib şehri çarşısında, yürütülen davet çalışmasından bir görüntü.

Fetih Medya

Fetih Medya


[wp-svg-icons icon=”camera” wrap=”i”] İdlib şehrinde, savaş cephelerine katılmak için Hisbe merkezine gelen gençler.

Fetih Medya


[wp-svg-icons icon=”airplane” wrap=”i”] İdlib kırsalına bağlı Serakib şehri doğusunda bulunan Mansur tepesinin, mücrim Rejim helikopterleri tarafından patlayıcı mayınlar ile hedef alınması sonucu, halktan yaralılar bulunurken bir kişide öldü.


[wp-svg-icons icon=”target” wrap=”i”] Doğu Dera kırsalına bağlı Hirbe Ğazale cephe hattında, mücrim Rejim militanlarından iki üye, Heyet Tahriru’ş Şam’a bağlı keskin nişancılar birliği tarafından, doçka kannas ile hedef alınarak etkisiz hale getirildi.


[wp-svg-icons icon=”camera” wrap=”i”] Güney Haleb kırsalı nöbetçileri için yemek hazırlayan saha mutfağından görüntü.

Fetih Medya


Operasyon Odası Harasta Cephesinde öldürülen Esed Rejimi Milislerinin fotoğraflarını ve bilgilerini yayınladı..

Fetih Medya

Fetih Medya

Fetih Medya

Fetih Medya
Sayı: 2018-01-8

Yorum Yazın

UYARI: Hakaret içeren ve imla kurallarına dikkat edilmeden yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.