Şam’da ‘yer yerinden oynadı’: Sürpriz saldırıda onlarca rejim askeri öldü

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 29 Eylül 2017 | Cuma 12:12

Suriye’nin başkenti Şam’ın Doğu Guta bölgesinde muhaliflerin tünel bombası ile gerçekleştirdiği saldırıda rejim güçlerinden en az 50 kişi öldü. Suriye’nin başkenti Şam’ın Doğu Guta bölgesinde muhaliflerin tünel bombası ile gerçekleştirdiği saldırıda rejim güçlerinden en az 50 kişi öldü

Doğu Guta bölgesinde bulunun Ayn Terma beldesinde muhalifler tarafından rejim güçlerinin konuşlu bulunduğu bölgelere yönelik tünel bombalı saldırı gerçekleştirildi.

Esed güçlerinin konuşlu bulunduğu ve bölgeye yönelik saldırı gerçekleştirmeyi planladığı alanın altına muhalifler tarafından tünel kazılıp patlayıcı madde yerleştirilerek gerçekleştirilen saldırıda rejim güçlerinden en az 50 kişi öldü.
Rus ve rejim uçakları İdlib’te sivilleri ve muhalifleri yoğun bombardımana tutarken, muhaliflerden ilk ciddi karşılık dün geldi.

 

En az 50 ölü

Doğu Guta bölgesinde rejim güçlerine karşı etkil saldırılar gerçekleştiren Feylaku’r Rahman grubu tarafından yapılan açıklamada, rejim güçlerinde ait mevzilerin yerin altına yerleştirilen patlayıcının infilak ettirilmesi suretiyle hedef alındığı belirtildi.

Grup tarafından yapılan açıklamada patlamada rejime bağlı güçlerden en az 50 kişinin öldüğü ifade edildi.

Patlama anına ait görüntüler

Muhalif grup tarafından Doğu Guta’nın Ayn Terma beldesinde gerçekleştirilen tünel bombalı saldırıya ait kısa bir video paylaşıldı. Patlayıcıların yerleştirilmesi ve patlama anına ait görüntülerin yer aldığı kısa videoda muhaliflerin tünelin kazım aşamasındaki görüntülerine de yer verilmiş.

 

Patlama anına ait görüntüler:

#Damascus: Video shows rebels blowing up dozens of #Assad forces with huge tunnel bombs at #Ain_Terma frontline today. pic.twitter.com/gw4B5yrShJ

— WorldOnAlert (@worldonalert) September 28, 2017

Kaynak: Mepa News

Gizlenecek yazı,link veya diğer şeyleri buraya yazın.

Yorum Yazın

UYARI: Hakaret içeren ve imla kurallarına dikkat edilmeden yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.