Şam’ın Fethi Cephesi şeri kadısından açıklama: “Adnani’nin ölümüne seviniyorum!”

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 31 Ağustos 2016 | Çarşamba 19:59

Şam’ın Fethi Cephesi’nde kadılık görevi yürüten ve örgütün önde gelen simalarından biri olan Ebu Süleyman el Muhacir, DAEŞ örgütünün 2. adamı iken dün öldürülen Ebu Muhammed el Adnani hakkında twitter hesabından açıklamalarda bulundu. Avustralya’da İslam’a davet faaliyetleri gerçekleştiren ve vaizlik görevinde bulunan el Muhacir’in, 2013 yılında Nusret Cephesi’ne katıldığı zannediliyor. Nusret Cephesi daha sonra el Kaide ile bağını feshederek Şam’ın Fethi Cephesi kurulmuştu.

Ebu Süleyman el Muhacir twitter hesabında şunları yazdı:

*  *  *

-DAEŞ’in bir zalimi yitirmesi, Müslümanlara hayırdan başka bir şey olamaz. Evet, Adnani’nin ölümüne sevinen milyonlarca Müslüman’la beraberim

-Adnani sadece haydutların fesat grubunun bir sözcüsü değildi; Müslümanları cihad adı altında yok etmenin ateşli bir savunucusuydu.

-“Mermilerle kafalarını delmek ve içindekileri çıkarmak…” Adnani’nin Suriye’deki mücahidlerle muamelede resmi tutumuydu.

-Adnani yüzünden onurlu adamların çocuklarının önünde katledildiğini hatırlayın. İdlib’in Cevherini, Ebu Muhammed Fatih Rahmun’u hatırlayın.

-DAEŞ’in evine saldırmasından, onu ve aile üyelerini öldürmesinden sonra, İdlib’in Cevherine methiyemden alınmıştır: 

Twitter hesabı: @AbuSulaymanMM

* * *

Ebu Süleyman el Muhacir’in bahsettiği “İdlib’in Cevheri”, Ebu Muhammed el Ensari Nisan 2014’te Nusret Cephesi’nin İdlib emiri iken DAEŞ suikast ekibinin saldırısında ailesiyle birlikte katledilmişti. Çıkan çatışmada silahlı saldırganlardan 2’si öldürülmüş ve 4 kişi sağ yakalanmıştı. Sağ yakalananların 2′sinin Libyalı, 1’inin Tunuslu ve 1′inin Mağribli olduğu açıklanmıştı. Daha sonra yapılan soruşturmada yakalanan suikastçılar DAEŞ üyesi olduklarını itiraf etmişlerdi. Adnani’nin emriyle Nusra’nın birçok komutanına defalarca suikastlar yapıldı.

DAEŞ saldırısında şehid edilen Ebu Muhammed el Ensari ve çocuklarından biri:

Fetih Medya

Fetih Medya

Fetih Medya – Özel Haber

 

Gizlenecek yazı,link veya diğer şeyleri buraya yazın.

Yorum Yazın

UYARI: Hakaret içeren ve imla kurallarına dikkat edilmeden yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.