Sayda’daki saldırıda Hamas liderlerinden Muhammed Hamdan yaralandı

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 14 Ocak 2018 | Pazar 19:50

Saldırının Hamas liderini hedef aldığı anlaşıldı. Sayda’daki saldırıda Hamas liderlerinden Muhammed Hamdan yaralandı.

Bugün (14 Ocak Pazar) öğle saatlerinde Lübnan’ın güney bölgesindeki şehirlerinden Sayda’nın Bustanu’l-Kebir semtinde bir araca bomba yerleştirilmesi suretiyle saldırı gerçekleştirilmişti. Sayda Belediye Başkanı olayla ilgili yaptığı açıklamada araca bomba yerleştirildiğini ve Ebu Hamza Hamdan’ın aracın kapısını açmasıyla birlikte bombanın patladığını, bu kişinin yaralandığını ve hastaneye kaldırıldığını söylemişti.

Olayla ilgili olarak Hamas tarafından yapılan son açıklamada bombalı saldırıda yaralanan kişinin Hamas’ın Sayda’daki ileri gelenlerinden Muhammed Hamdan olduğunun anlaşıldığı açıklandı. Açıklamada saldırıda hedef alınan Muhammed Hamdan’ın Lübnan’da ikamet eden Filistinli mültecilerden ve Hamas’ın Sayda’daki liderlerinden olduğu ifade edildi.

Açıklamaya göre bombalama eylemi Muhammed Hamdan’ın bacağından yaralanmasına, aracının tamamen tahrip olmasına ve civardaki bir binanın zarar görmesine neden oldu.

Hamas tarafından yapılan açıklamada elde edilen ilk bulguların bu bombalamanın arkasında siyonistlerin parmaklarının olduğuna işaret ettiği, Lübnan güvenlik organlarının da olayı araştırdıkları dile getirildi.

Kaynak: Fiem

Gizlenecek yazı,link veya diğer şeyleri buraya yazın.

Yorum Yazın

UYARI: Hakaret içeren ve imla kurallarına dikkat edilmeden yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.