Şeyh Raid Salah’a takılan elektronik bilekliğin süresi 3 ay uzatıldı

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 7 Ağustos 2019 | Çarşamba 19:00

İşgal rejimi savcılığının talebiyle Şeyh Raid Salah’a takılan elektronik bilekliğin süresi 3 ay uzatıldı.

İşgal rejimi Yüksek Mahkemesi, işgal rejimi savcılığının talebini kabul ederek Şeyh Raid Salah’a takılan elektronik bilekliğin süresinin 3 ay daha uzatılmasına karar verdi.
Şeyh Raid Salah’ın avukatı Halid Zebarika, Yüksek Mahkeme’nin savcılığın talebini görüşmek üzere dün (6 Ağustos Salı) toplandığını ve savcılığın 3 ay uzatma talebini kabul ettiğini söyledi.
Zebarika, işgal yönetiminin Şeyh Raid Salah’ı 11 ay tek kişilik hücrede gözaltında tuttuktan sonra 6 Temmuz 2018’de ev hapsine çıkardığını bildirdi.
Şeyh Raid Salah’ın dünkü duruşmaya katılarak savunma yaptığını belirten Zebarika, şahitlerin ve ifadelerin dinlenmesinden sonra Şeyh Raid Salah’ın gözaltında veya ev hapsinde tutulmasına gerek olmadığının ortaya çıktığını kaydetti.
Zebarika, “Şeyh Raid Salah’ın işlediği hiçbir suç yok” diyerek davanın siyasi olduğuna ve bölgede yaşananlar konusunda konuşmasını engellemeyi hedeflediğine dikkat çekti.
Şeyh Raid Salah’ın lider kişiliğine ve rolüne işaret eden Zebarika, işgal yönetiminin Filistinli liderin sesinin dünyaya ulaşmasını engellemek istediğini söyledi.
İşgal güçleri Şeyh Raid Salah’ı Ağustos 2017’de Ummu’l-Fahm kentindeki evine baskın düzenleyerek gözaltına almıştı.
Kaynak: Filistin Enformasyon Merkezi

Gizlenecek yazı,link veya diğer şeyleri buraya yazın.

Yorum Yazın

UYARI: Hakaret içeren ve imla kurallarına dikkat edilmeden yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.