Siyonist işgalci: İbrahim El-Halil camii girişinde Filistinli kadını tutukladı

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 20 Ocak 2018 | Cumartesi 12:32

Müslümanların ibadet özgürlüğünü engellemeye devam eden İşgal Güçleri İbrahim El-Halil camii girişinde Filistinli kadını tutukladı

Siyonist işgal güçleri Batı Yaka’nın El-Halil şehrindeki İbrahim El-Halil Camii önünde kurduğu barikatta, namaz için camiye gitmek isteyen Filistin kadını yanında bıçak taşıdığı iddiasıyla tutukladı.

Yerel kaynakların verdiği bilgiye göre, İbrahim El-Halil Camii önünde kurulan askeri barikatta nöbet tutan işgal polisi, namaz kılmak için camiye girmek isteyen Filistinli kadın Munteha İbrahim Ali Ebu Hamdiye’yi (32) durdurup üstünü ve çantasını aradı. İşgal güçleri çantasında bıçak bulunduğu iddiasıyla El-Halil şehrinden olan Filistinli kadını tutukladı.

Siyonist işgal güçleri Batı Yaka’daki şehirlerin girişiyle cami girişlerine kurduğu barikatlarda Filistinlileri aşağılayan uygulamalarda bulunmaktadır. Başka bir şehre gitmek isteyen, hatta aynı şehirde başka bir semte geçmek isteyen bir Filistinli geçmek zorunda kaldığı bu barikatlarda dayanılmaz sıkıntılara maruz kalmakta, üzeri aranmakta, aşağılanmakta, tutuklanmakta ve yargısız infaza uğramaktadır.

Kaynak: Fiem

Gizlenecek yazı,link veya diğer şeyleri buraya yazın.

Yorum Yazın

UYARI: Hakaret içeren ve imla kurallarına dikkat edilmeden yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.