Siyonist Yerleşimciler hasat mevsiminde zeytin ağaçlarına savaş açtı

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 15 Eylül 2017 | Cuma 19:24

Filistin halkı Batı Yaka’da zeytin hasat mevsimini dört gözle bekliyor. Ancak işgal altındaki Filistin topraklarına yerleştirilen ve her fırsatta Filistinlilere zarar vermeye çalışan Siyonist yerleşimciler zeytin ağaçlarını keserek, ateşe vererek ve ürünlerini telef ederek Filistin halkının mutluluğunu bozuyor, sevincini kursağında bırakıyor ve sevincini hüzne dönüştürüyor.
Filistin topraklarında silahlı çetelere dönüşen Siyonist yerleşimciler dün (14 Eylül Perşembe) akşam Batı Yaka’nın kuzeyinde yer alan Nablus’un güneyindeki Kefer Kalil beldesinde Filistinlilere ait zeytin bahçelerine saldırıp zeytin ağaçlarını telef ettiler.
Belde sakinlerinden çiftçi ve aynı zamanda gazeteci de olan Nevaf El-Amir Filistin Enformasyon Merkezi muhabirine yaptığı açıklamada, Yahudi yerleşimcilerin El-Mantara bölgesinde Fethi Raşid Mansur’a ait tarım arazisine saldırdıklarını söyledi.
El-Amir, belde yakınlarında kurulu olan Yahudi yerleşkesinden geldikleri tahmin edilen Yahudi yerleşimcilerin beraberlerinde getirdikleri testerelerle zeytin ağaçlarını kestiklerini ifade etti.
İki gün önce de Yahudi yerleşimciler Nablus yakınlarındaki Burin beldesine saldırıp onlarca zeytini telef etmişti.
Bir hafta önce de benzer bir saldırı meydana gelmişti. Nablus’un Es-Sariye beldesine ait zeytinliklere giren Yahudi yerleşimciler onlarca ağacı telef ettikten sonra kaçmıştı.
Filistinli çiftçilerin en önemli geçim kaynaklarından biri olan zeytin ağaçlarına karşı özel bir alerjisi olan Siyonist yerleşimciler hemen her yıl hasat mevsimi yaklaşırken zeytin ağaçlarını kesiyor, ateşe veriyor, toplanan zeytinleri telef ediyor, çiftçilere saldırıyor veya hasat yapmalarına engel oluyorlar.

Kaynak: FİEM

Gizlenecek yazı,link veya diğer şeyleri buraya yazın.

Yorum Yazın

UYARI: Hakaret içeren ve imla kurallarına dikkat edilmeden yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.