Suikastin perde arkası: Ebu Muhammed Eş Şer’î’yi kim öldürdü?

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 15 Eylül 2017 | Cuma 04:27

Çarşamba günü  İdlib’in doğusunda yer alan Seraqıb bölgesinde bir cinayet işlendi. Arkadan atılan kör kurşunların hedefi HTŞ Şer’i kadısı Ebu Muhammed Eş Şer’î idi… Yakın mesafeden kafasına atılan tek kurşunla olduğu yerde can vermişti.

Suud kökenli bu alimi zalimlerin hedefi yapan ve onu öne çıkaran neydi?

Ebu Muhammed Eş Şer’î Cündül Aksa’dan ilk ŞFC’ye (Şam’ın Fethi Cephesi şuanda HTŞ bünyesinde) beyat eden kişilerdendi. Cundul Aksa’daki Şeri kadılık görevine burada da devam etmeye başladı. Cundül Aksa, ŞFC’den ayrıldığında ise Sermin bölgesinde bu ayrılığa karşı çıkan en gür ses onunki idi.  Cundul Aksa’dan ŞFC’ye verdiği biati bozanları “ehli nifak” olarak nitelemiş bizzatihi onlara karşı operasyon yürütmüştür. Şubat 2016’da ise 500’e yakın kişinin ŞFC’ye irca etmesinde onun büyük emeği vardır.

Künyesi
Ebu Muhammed Eş Şer’î, Şer’î kadı olduğundan kendisine verilen künye bu idi. Ancak genel olarak Suud kökenli  Araplara el Cezrevî( Suudi Arabistanlı) deniliyordu.

Hedef alınmasında en büyük faktör olduğuna inandığımız çalışmaları:
Sermin ve Seraqıb bölgesinde Cundul Aksa’nın kurulduğu 2014’den buyana halkça sevilen ve vaazlarına itibar edilen biriydi. İdlib’e müdahale halinde halka “müdahele eden güçler kim olursa olsun mukavamet farzdır” fetvasını vermesi onu istihbaratın hedefine oturtmuş olabilir.

Aynı zamanda Cundul Aksa’nın bölgede güç kaybetmesine ve DAEŞ yanlılarının kendisinden çok çekmesine karşın bu iki aşırı grubun hedefinde de olması muhtemeldir. Ancak birinci madde işi daha profesyonel katillerin yapmış olması hasebiyle daha gerçeğe yatkın görülüyor.
Ebu Muhammed Eş’Şer’î gerek iç gerek dış düşmanların listesinde olan bölgede sevilen bir kişilikti.Fetih Medya

Fetih Medya – Özel Haber

Gizlenecek yazı,link veya diğer şeyleri buraya yazın.

Yorum Yazın

UYARI: Hakaret içeren ve imla kurallarına dikkat edilmeden yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.