Suriye sınırında hareketlilik: ‘Türkiye’den bölgede dengeleri değiştirecek hamle gelebilir’

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 10 Temmuz 2019 | Çarşamba 16:58

Suriye sınırında yaşanan askeri hareketlilik, Türkiye'nin bölgede yeni bir askeri harekatın eşiğinde olduğu şeklinde yorumlanıyor.

Suriye sınırında yaşanan askeri hareketlilik, Türkiye'nin bölgede yeni bir askeri harekatın eşiğinde olduğu şeklinde yorumlanıyor.

Hatay'dan Suriye sınır hattındaki Şanlıurfa'ya sevk edilen 35 araçlık askeri konvoy, Şanlıurfa'nın Akçakale ilçesine ulaştı.

Konvoydaki askeri araç ve personellerin Suriye sınırına konuşlandırılacağı ifade ediliyor.

Sanliurfa’nin Akcakale ve Suruc sinir noktalarina yapilan obus, tank, ZPT, ZMA vb zirhli araclarla komando birlikleri sevkiyatlari dun ve bugun devam ediyor.
Akcakale ve Suruc; Tel Abyad, Ayn Isa ve Ayn El Arab (sozde Kobani) gibi onemli kopru baslarina yakinligiyla biliniyor.

— Turan Oguz (@TyrannosurusRex)

"Türkiye'den dengeleri değiştirecek bir hamle gelebilir"

Suriye sınırına yapılan askeri sevkiyatların, rutin seviyenin üzerine çıktığını belirten araştırmacı Halid Abdurrahman, Türkiye'nin bölgedeki dengeleri değiştirebilecek bir hamlenin eşiğinde olduğu yorumunda bulundu.

Abdurrahman Twitter hesabında konuya dair şu ifadeleri kullandı:

"Fazla uzun olmayan bir süre içinde (S-400’lerin teslimi sonrası olması da muhtemel) Suriye özelinde, bölgedeki dengeleri değiştirecek bazı gelişmelere sahit olabiliriz.

Bölgeye yapılan askeri sevkiyat ve yine bazı rutin olmayan askeri hareketlilikler, Türkiye’nin belli dengeleri değiştirecek bir hazırlık içinde olduğunu gösteriyor.

Kapsam ve derinlik konusunda net bir şey söylemek güç. Bununla birlikte, S-400’lerin teslimi sonrası şahit olabileceğimiz gelişmelerin, S-400’lerin üstleneceği askeri fonksiyon ile bir ilgisi yok. Ancak süreç ilerledikçe, gelişmelere göre bu sistemlere iş düşebilir."

• Fazla uzun olmayan bir süre içinde (S-400’lerin teslimi sonrası olması da muhtemel) Suriye özelinde, bölgedeki dengeleri değiştirecek bazı gelişmelere sahit olabiliriz.

— Halid Abdurrahman (@halidabdurrahmn)

Kaynak: Mepa News

Link-

Gizlenecek yazı,link veya diğer şeyleri buraya yazın.

Yorum Yazın

UYARI: Hakaret içeren ve imla kurallarına dikkat edilmeden yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.