Suriye’de Tahriruş Şam ve Ahraruş Şam Tek Yumruk oldu, Hama’da İlerliyor

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 24 Eylül 2017 | Pazar 14:55
Suriye’nin en etkin Muhalif gruplarından Tahriruş Şam ve Ahraruş Şam birlikte Hama’da operasyon düzenliyor, 3 bölge Rejimden alındı.
İdlib’e müdahalenin konuşulduğu bir dönemde Tahriruş Şam’ın başlattığı Hama operasyonlarının 1. etabı tamamlandı. İlk saldırılarda Esed rejiminin gösterdiği sert karşılıklarla her iki tarafında kayıp vermesiyle devam eden çatışmalara, Tahriruş Şam’dan ilave birlikler katılırken, savaşa Ahraruş Şam hareketide katıldığını açıkladı.

Bölgeye intikal eden Ahraruş Şam birlikleriyle beraber Hama’da 2. kez Muhalifler saldırıya geçti. Sivil katliamı yapan Rusya ve Esed rejimine karşı başlatılan operasyonun Güney kırsalında Ahraruş Şam birlikleri 6 Esed milisini öldürdü. Kubeybat, Um Harateyn ve Kahira bölgeleri rejimden ele geçirilirken Ahraruş Şam birliklerini Maan’a saldırdığı bölgeden rapor ediliyor.

Tahriruş Şam 22 rejim milisinin esir alındığı, 3 tankın ise imha edildiğini bölgeden bildirdi. Hama’daki operasyonlarda seçkin birlikler yer alırken, bölgede daha önce ateşkes kapsamında kaybedilen yerlerin tekrar fetih edildiği bildiriliyor.

Hama savaşında Tahriruş Şam’ın yanına intikal eden Ahraruş Şam savaşçıları;

Fetih Medya

Fetih Medya

Fetih Medya

Kaynak : Islah Haber
Gizlenecek yazı,link veya diğer şeyleri buraya yazın.

Yorum Yazın

UYARI: Hakaret içeren ve imla kurallarına dikkat edilmeden yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.