Suriyeli aile Şanlıurfa’da eski trafoda yaşamaya çalışıyor

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 1 Ekim 2016 | Cumartesi 15:50
Suriye’deki savaş nedeniyle 4 yıl önce çocukları ve torunlarıyla Türkiye’ye iltica eden Suriyeli hemşire Zeye Şavak, âtıl durumdaki trafo binasında yaşamını sürdürmeye çalışıyor.

Suriyeli Zeye Şavak da savaşın şiddetini gösterdiği Suriye’nin Rakka kentinden 7 çocuğuyla kaçarak Şanlıurfa’nın Akçakale ilçesine iltica etti.

Şavak, AA muhabirine yaptığı açıklamada, savaştan önce kendisinin Rakka’da hemşire, eşinin ise memur olduğunu söyledi.

“3 Yıldır Trafo Binasında Yaşamaya Çalışıyoruz”

Şavak, 4 yıl önce 7 çocuğuyla Akçakale’ye göç etmek zorunda kaldıklarını belirterek, şöyle dedi:

“Akçakale ilçesine geldikten sonra yaklaşık bir yıl boyunca park ve bahçelerde kendi imkânlarımızla kurduğumuz çadırda yaşadık. Daha sonra şu ân yaşadığımız âtıl durumdaki trafo binasını bulduk. 7 çocuğum ve torunlarımla yaklaşık 3 yıldır trafo binasında yaşamaya çalışıyoruz. Sağ olsun, çevredeki insanların ve yardım kuruluşlarının bize yaptığı yardımlarla geçimimizi sağlıyoruz.”

Fetih Medya

“Eşimden 2 Yıldır Haber Alamıyorum”

Eşinin 2 yıl önce Rakka’da savaşırken yaralandığını aktaran Şavak, kendisinden bir haber alamadıklarını ifade etti. Eşinin hayatından endişe duyduğunu dile getiren Şavak, “Öldü mü, yaralı mı haberimiz yok. 7 çocuğum ve 5 torunumla zor durumdayız. Eşim yanımda olsa belki biraz daha iyi durumda olabilirdik. Eşimin bir ân evvel aramıza dönmesini bekliyoruz.” sözlerine yer verdi.

AA

Gizlenecek yazı,link veya diğer şeyleri buraya yazın.

Yorum Yazın

UYARI: Hakaret içeren ve imla kurallarına dikkat edilmeden yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.