Suriye’nin kuzeyindeki çatışmalarda 1500 rejim askeri öldü

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 12 Aralık 2019 | Perşembe 16:58

Suriye'nin kuzeyinde muhaliflerle Esed rejimi arasında devam eden çatışmalarda 1500 rejim unsurunun öldüğü bildirildi.

Suriye'nin kuzeyinde muhaliflerle Rusya ile İran destekli Esed rejimi arasında devam eden çatışmalarda 1500 rejim unsurunun öldüğü bildirildi.

Kazakistan'ın başkenti Nur Sultan'da yapılan 14'üncü Astana görüşmeleri sırasında Esed rejiminin muhalifler karşısındaki kayıplarıyla ilgili rakamlar gündeme geldi.

Görüşmelere katılan Rus delegasyonu tarafından açıklanan rakamlara göre, Suriye'nin kuzeyindeki İdlib ve Halep bölgeleri kırsalları başta olmak üzere bölgede devam eden çatışmalarda son dönemde en az 1500 rejim askeri öldü.

Rejimin zayiatıyla ilgili rakamları açıklayan Rus delegasyonu kayıpların hangi tarih arasında verildiği bilgisini ise paylaşmadı.

Başta İdlib'in güneyi olmak üzere Suriye'nin kuzeyindeki bölgelerde muhalifler ile Rusta ve İran destekli Esed rejimi güçleri arasında şiddetli çatışmalar yaşanıyor.

Fetih MedyaSuriyeli muhalifler İdlib'in güneyindeki rejim mevzilerini vuruyor

Muhalifler geçtiğimiz haftalarda İdlib'in güneydoğusunda rejimin savunma hatlarına yönelik yeni bir saldırı başlatmış ve en az 4 köyü kontrol altına almıştı. Muhaliflerin bu bölgedeki operasyonunun devam ettiği biliniyor.

Rusya ve Esed rejimi güçleriyse muhaliflerin saldırılarına karşılık olarak İdlib'in güneyindeki sivil yaşam alanlarını bombalıyor.

Kaynak: Mepa News

Link-

Yorum Yazın

UYARI: Hakaret içeren ve imla kurallarına dikkat edilmeden yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.