Suudi veliaht prens İsrail’de gizli bir toplantı gerçekleştirdi

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 11 Eylül 2017 | Pazartesi 15:51

İsrail’in Sesi radyosu, Suudi Arabistan kraliyet ailesinden bir prensin geçtiğimiz günlerde Tel Aviv’e gelerek gizli bir toplantıya katıldığını öne sürdü. Bazı medya kuruluşları İsrail’i ziyaret eden Suudi yekilinin Veliaht Prens Muhammed bin Selman olduğunu savundu.

Radyo kanalının iddiasına göre, ismi açıklanmayan Suudi prens ‘bölgesel barışı sürdürme’ konusunda İsrailli yetkililerle görüşmelerde bulundu. İsrail medyasında öne çıkan haberde “Suudi kraliyet ailesinden bir prens geçtiğimiz günlerde gizlice ülkeyi ziyaret ederek üst düzey İsrailli yetkililerle bölgesel barış hakıında görüşmeler yaptı” denildi.

Pazar günü, IUVM Online Arapça‘da yer alan haberde ismi açıklanmayan yetkilinin Suudi Arabistan Savunma Bakanı ve aynı zamanda Veliaht Prens olan Muhammed bin Selman olduğu iddia edildi. Haber kaynağı iddiayı, Birleşik Arap Emirlikleri’nden bir istihbarat yetkilisine dayandırdı.

İsrail Başbakanlık Ofisi ve Dışişleri Bakanlığı ise iddiayı yalanladı.

‘Arap dünyasıyla ilişkiler hiç olmadığı kadar iyi’

İsrail Başbakanı Benyamin Netenyahu geçtiğimiz günlerde, Filistinlilerle barış yapılmasa da Arap dünyası ile ilişkilerinin ‘hiç olmadığı kadar iyi’ olduğunu belirtmişti.

Yahudi yeni yılı için düzenlenen programda Dışişleri Bakanlığı personeline seslenen Netenyahu, ilişkilerinin kapsamının henüz kamuoyuna duyurulmadığını bildirmişti.

İsrail’in bölgede Mısır ve Ürdün ile barış anlaşmaları bulunuyor. Siyonist rejim, bölgedeki diğer devletler ile ilişkilerini güçlendirme yollarını arıyor.

Kaynak: Mepa News

Gizlenecek yazı,link veya diğer şeyleri buraya yazın.

Yorum Yazın

UYARI: Hakaret içeren ve imla kurallarına dikkat edilmeden yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.