Tahrir’uş Şam DAEŞ’in bombacısını tutukladı

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 8 Kasım 2019 | Cuma 17:33

Heyet Tahrir’uş Şam, özgür bölgelerde bombalı eylem gerçekleştiren en tehlikeli DAEŞ üyelerinden birini tutukladıklarını açıkladı.

Heyet Tahrir’uş Şam’a bağlı güvenlik birimleri, kontrol noktalarından birinde durdurdukları motorsikletin içine gizlenmiş patlamaya hazır iki patlayıcı aygıt bulduklarını ve DAEŞ üyesi olduğu tespit edilen ”Ebu Ali el-Hamavi’yi tutukladıklarını belirtti.

DAEŞ’in komutanalrından biri olan Ebu Velid en-Neyrabi tarafından görevlendirildiğini söyleyen DAEŞ üyesi, özgür bölgelerde birçok savaşçı ve sivilin ölümüne sebep olduğu 9 bombalı eylem gerçekleştirdiklerini itiraf etti.

El yapımı patlayıcı ve ateşli silahlarla DAEŞ milisleri tarafından düzenlenen suikastlerde şu ana kadar onlarca sivil ve muhalif savaşçının hayatını kaybettiği kaydedildi.

İdlib’te silahlı muhaliflerin yönetici kadrosunu hedef alan suikastler, EYP ve canlı bomba saldırıları bölgede ciddi anlamda bir huzursuzluk çıkartmakta, halkın İdlib’i kontrolünde tutan muhaliflere olan güvenini zedelemekteydi. Muhaliflerin sosyal medya hesaplarında, bu saldırıların ‘’hariciler’’ (DAEŞ kast ediliyor) tarafından gerçekleştirildiği bilgisi veriliyordu.

Kaynak: Fetih Medya

blank

Yorum Yazın

UYARI: Hakaret içeren ve imla kurallarına dikkat edilmeden yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.