Taliban: Amerika barış görüşmelerinden vazgeçtiğine pişman olacak

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 10 Eylül 2019 | Salı 16:58

Taliban sözcüsü Zebihullah Mücahid, ABD Başkanı Donald Trump'ın barış görüşmelerini askıya alma kararına ilişkin açıklamada bulundu.

Taliban sözcüsü Zebihullah Mücahid, ABD Başkanı Donald Trump'ın barış görüşmelerini askıya alma kararına ilişkin açıklamada bulundu.

Al Jazeera'ya yaptığı açıklamada Mücahid Washington'ın barış görüşmelerini iptal ettiği için pişman olacağını öne sürdü.

Zebihullah Mücahid şu ifadeleri kullandı: "Afganistan'daki işgali sona erdirmek için iki yolumuz vardı, biri cihat ve savaş, diğeri ise müzakereler. Eğer Trump görüşmeleri durdurmak istiyorsa, biz de ilk yolda devam ederiz ve o da yakın zaman içerisinde buna pişman olur."

ABD Başkanı Donald Trump dün sosyal medya üzerinden paylaştığı mesajında Taliban ile yürütülen barış görüşmeleri sürecinin durdurulduğunu açıklamıştı.

Taliban, anlaşma için her şey hazırken Trump'ın görüşmeleri iptal ettiğini açıkladığını, bunun en çok ABD'ye zarar vereceğini ve kararın ABD'nin barış karşıtı politikasını ifşa ettiğini ifade etmişti.

Kaynak: Mepa News

Link-

Gizlenecek yazı,link veya diğer şeyleri buraya yazın.

Yorum Yazın

UYARI: Hakaret içeren ve imla kurallarına dikkat edilmeden yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.